Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Praca a ciąża
Wątek: Praca a ciąża
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-11, 18:59   #20
aga1311
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1
Dot.: Staż, prace interwencyjne, ciąża

witam jestem nowa na forum i mam taki problem bo z końcem maja będę w drugim miesiącu ciąży i dostałam propozycje pracy ale na umowę na prace interwencyjne i czytam że dopiero po 3miesiącach od podpisania umowy mogę iść na l4 lub dopiero ujawnić moja ciąże ale obawiam się że po trzech miesiącach to juz będzie ją widać i sami się domyślą i mnie zwolnią albo nie przedłuża umowy bo umowa ma byc do końca listopada a ja rodzę w grudniu i z tego wynika że nie będzie przysługiwało mi macieżyńskie co zrobic w takim wypadku???

Słyszałam tez że pracodawca mający zatrudnionego pracownika na tych pracach interwencyjnych ma obowiązek zatrudnić pracownika po zakończeniu umowy czy to prawda?


a tak wogóle to ciężko dostać umowę o prace teraz pracodawcy wolą zatrudniać przez urząd albo kombinują przez kilka miesięcy to na umowę o dzieło albo umowę zlecenie żeby nic nie płacić bo niby to jest okres tzw próby .
Jestem młodą i ambitną osobą jestem w ciąży nikt o tym nie wie bo chce jak najdłużej pracować żeby zapewnic maleństwu godny start .Dlatego tez chcę jak najwięcej wiedzieć co mi przysługuje na pracach interwencyjnych ?
Czy byłaby możliwość żebym po 2 miesiącach poszła na l4 zwykłe a po miesiący(to razem 3 miesiące)poszła i powiedział że jestem w ciąży i dała l4 ciążowe czy to by przeszło?pomocy bo nie wiem czy dam rade pracować do 9miesiąca żeby nie tabletki antywymiotne to wogóle bym, nie mogła z domu wyjść.
aga1311 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując