Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy to może być półpasiec??
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-03-07, 09:34   #1
positive rebel
Rozeznanie
 
Avatar positive rebel
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Over the rainbow :)
Wiadomości: 581
Unhappy

Czy to może być półpasiec??


Witam,

Mam pytanie dotyczące konkretnej sprawy. W zeszłym tygodniu pozyczyłam koleżance czapkę - okazało się dziś, że koleżanka leży z ospą wietrzna w domu. A na moich uszach od soboty pojawiło się uczulenie - skóra jest zaczerwieniona, piecze, pojawiły sie drobne wypryski. Ja jako dziecko chorowałam na ospę, więc na pewno to nie jest ospa. Ale wiem, że ponowna styczność z tym wirusem może powodować półpasiec. Jestem dziś zarejestrowana do lekarza i pewnie niebawiem dowiem się co to jest, ale siedze aktualnie w pracy i obawiam się czy mogę zarażać ludzi. Szef nie chce mnie wypuścic do domu dopóki lekarze nie stwierdzą że to faktycznie coś co może zarazić mu zespół. Ale nie mogę bezposrednio skontaktować się z lekarzem, a pielęgniarki na rejestracji przez telefon nie są w stanie niczego stwierdzić. Lekarza mam na 15 i boję się że do tego czasu mogę zarazić koleżanki z pracy. Czego powinnam unikać żeby nie doszło do zarażenia? Czy brak bezpośredniego kontaktu fizycznego wystarczy, czy np. używanie wspólnego telefonu może spowodować rozprzestrzenienie się wirusa? Dzięki za wszelką pomoc
positive rebel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując