Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ... teściowa i problemy po raz enty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-09-23, 18:23   #18
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: ... tesciowa i problemy po raz enty

Cytat:
Napisane przez _Natalee_ Pokaż wiadomość
no mozna,ale ciekawe czy TŻ kafetki tego by chciał.Zresztą jako młode małzenstwo moga miec inne wydatki,badz nie miec jeszcze wspolnych oszczednosci
nie sądziłam, że dopiero ślub zobowiązuje do wspolnych wydatków (wspolnej "kasy domowej"). Zawsze uważałam, że jeżeli planuje się być razem, to wszystko idzie w kierunku uniezależnienia się od domu rodzinnego.
Zgadzam sie, że można mieszkać po sllubie z rodzicami ale swoje zdanie mieć trzeba. Mozna zgadzać sie z rodzicami ale nie w stopniu uległym! Albo jest sie doroslym samodzielnym czlowiekiem albo dzieckiem, ktore wiecznie zgadza sie we wszystkim z rodzicami/ rodzicem. No sory, ale gdyby mój TŻ powiedział mi kiedyś, że on nie chce się wyprowadzać, bo coś tam... to przykro mi. Mieszkaliśmy razem okolo pol roku przed slubem. by;y wzloty i upadki ale juz od tamtej pory szukalismy mieszkania dla siebie. Pozniej powily sie inne problemy, ktore skutecznie nam to utrudnily, aż wreszcie znalazła się okazja, bo w domu powiedzieliśmy zgodnie, ze wynajem nie wchodzi w rachubę, bo kosztowałoby nas to po roku tyle, co uzywany samochód. Jasno sprawa zostala postawiona, ze zyjemy na wlasny rachunek, dokladamy sie do czynszu, energii - połowę, jako odrębne gospodarstwo domowe. To pomogło i nam się usamodzielnić i rodzicom "odetchnąć". Fakt, ze nie ma czegoś takiego, ze "lodówka jest nasza - kupcie sobie swoją jesli chcecie miec gdzie trzymac jedzenie". My kupujemy to, rodizce tamto, ale równo ze wszystkiego korzystamy. Za miesiąc, może dwa sie przeprowadzamy, ja odchodze z obecnej pracy i nie bedzie nas stać prawie na nic po oplaceniu wszystkiego. Ale bedziemy na swoim i nikt nie bedzie mnie rozliczal czy zrobilam obiad czy nie, czy mam posprzątane czy nie. Bedziemy sami sobie b jestesmy juz ponad rok po slubie i jeszcze nie mozemy sie dotrzeć, bo część obowiązków zabierają cały czas rodzice...
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując