Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nauka pisania i czytania siedmiolatka.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-04-18, 11:48   #1
oyka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 72

Nauka pisania i czytania siedmiolatka.


Witam
Nie jestem mamą, jednak mam nadzieję, że znajdę tu jakąś pomoc. Jestem siostrą chłopaka kończącego za kilka dni 7 lat. Mały nie chce się uczyć... O ile liczenie idzie mu całkiem dobrze, tak z czytaniem i pisaniem nie radzi sobie. Do tego dochodzi wada wymowy, z którą oczywiście był u logopedy, jednak mama jest mało konsekwentna, więc ja sama postanowiłam coś z tym zrobić. Młody od września idzie do pierwszej klasy, nadal zamienia "r" z "l", co gorsze- "k" z "t". Próbuję z nim ćwiczyć w domu tak, jak radził logopeda. Niestety, on się buntuje. Prowadzi to do błędów w pisaniu np. po wielkich bólach i wielu próbach napisze "motyR" zamiast "motyL". W przedszkolu powiedziano coś na temat bardziej rozwiniętej prawej półkuli mózgu, chociaż młody pisze prawą ręką. W ten sposób zamienia "brzuszki" literom takim jak P, D czy B. Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam, bo nie znalazłam nic w internecie na ten temat. Może polecicie jakieś gry edukacyjne, ćwiczenia na dobrą wymowę, cokolwiek...? Chcę mu pomóc, chociaż zdaję sobie sprawę, że bez pomocy wiecznie zajętej i nieprzejętej mamy niewiele mogę zrobić. Ona też stara się małemu pomóc, ale szybko się denerwuje, więc młody się zniechęca.
oyka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując