Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-01-06, 20:05   #3849
neath
Zakorzenienie
 
Avatar neath
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Zagłębie ;)
Wiadomości: 9 509
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez earthpace Pokaż wiadomość
Z typami Kibbe jest jak z analizą kolorystyczną, liczą się ubrania, które podkreślają Twoją urodę.

SD preferuje styl kobiecy, drapowane dekolty a la woda, printy z dużych kwiatów i wszelkich "dużych " nadruków. Drobne kwiaty i drobne wzory nie leżą temu typowi, są zbyt niepozorne. SD mają często egzotyczne cechy w buzi (migdałowe oczy albo wydatne kości policzkowe).

Jest też FN, który jest typem oversize'owych swetrów i gór (poncho), butów emu ;-), boho i printów wszelakich. Serio trzeba być tym typem aby dobrze wyglądać w rozciągniętym swetrze do kolan.
Długie nogi są typowe dla FN.

No i jeszcze jest N - mniej ramioniasta, mniej "strzelista" wersja FN. Bardziej stonowana, delikatniejsza.

Zawsze jest też opcja, że masz 175cm, ale np. nie sprawiasz wrażenia wysokiej. Na zdjęciach można być wysokim a wychodzić na niską i delikatną.. to też kwestia linii.

Jeśli nie jesteś delikatnie zbudowana to prawdopodobnie TR można odrzucić, ze względu na wzrost można wnioskować, że G i SG są mało prawdopodobne a reszty bym nie odrzucała dopóki nie pomierzysz.
Na FN mam zbyt dużą różnicę pomiędzy talią i biodrami, oversize to też nie jest zbyt dobry pomysł. Nie pasuje mi lansowana teraz moda na proste fasony, sukienki w kształcie litery A, na mnie wygląda to bardzo źle, bo wszystko opiera się na biodrach, w talii wisi i dodaje +10 kg W stylu boho nie umiem się odnaleźć.

Najlepiej wyglądam w taliowanych ubraniach, z dekoltem v, lubię spodnie z wysokim stanem. Dobrze mi w lekko rozkloszowanych sukienkach, nie marszczonych zbytnio przy talii (może dlatego, że powinnam zrzucić z 15kg, wtedy byłoby mnie pewnie łatwiej określić), Ołówkowe spódnice i sukienki też są ok.

Z SD mam taki problem, że na co dzień ubieram zwykle rurki z wysokim stanem, tshirt, sweter i płaskie buty. Sukienki i spódnice zakładam bardzo rzadko, zwykle jak wymusza to okazja.

Postanowiłam coś zmienić, bo cały czas wyglądam tak samo hmm... ale może lepiej poczekać, aż rzeczywiście schudnę?

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Każdy "archetyp" typu Kibbego jest przesadny. Mało kto się chyba identyfikuje z tak teatralnym rozumieniem, weź pod uwagę że to się nijak nie przekłada na osobowość. Jest to jedynie pomocne w ten sposób, że jest to kierunek, w jakim nieznajomi cię mogą odbierać, mimo że nie jest to twoją intencją.

Mnie się zrobiło nieprzyjemnie, kiedy dużo się zaczęło składać w SD, nie postrzegałam siebie w ten sposób, ale niestety, to wiele wyjaśnia.
Np. bardzo łatwo wyglądać wulgarnie lub zdzirowato w choćby minimalnie seksownych fasonach lub koszmarnie nieprzyzwoicie w dziecinnych fasonach. Mam też sporo zdjęć z imprez, gdzie śmieję się z koleżankami a wygląda to hm... ekstatycznie.

Na zdjęciu na drobnokościstą nie wyglądasz, a SD nie jest jakoś bardzo masywny z założenia. Trochę mi przeszkadza, że masz obciętą głowę i stopy, ale nogi wyglądają na dość długie, ale nieszczególnie szczupłe. Ramiona i uda mięsiste. Biust masz spory. Masz wcięcie w talii, ale bez efektu klepsydry. Jak dla mnie sporo przemawia za SD.

Więcej z mojego doświadczenia jako SD: wszystkie eleganckie, prosto-luźnawe fasony klasycznych typów wyglądają okropnie - ja wyglądam jak snopek siana a elegancka sukienka jak worek po ziemniakach. Ogólnie luźne fasony często są złym wyborem, chyba że są bardzo oversized i spływają swobodnie. Męskie ciuchy raczej nie, z wyjątkiem czegoś bardziej w stronę munduru, np. swetry z takimi paskami na ramionach w stylu militarnym.
Mam tak samo

Wydaje mi się, że dobrze wyglądam w koszulach lekko opływających sylwetkę (nie mierzyłam dopasowanych), ciemnych spodniach i marynarce.

A może rzeczywiście Kibbe się zestarzał...
neath jest offline Zgłoś do moderatora