Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-03-31, 14:13   #1
gilla
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: ktc
Wiadomości: 3

Tetracyklina - potrzebuje porad i opinii


Witam

Chciałem uzyskać pare rad i opini na temat tego antybiotyku. Już piszę jak wygląda sprawa.



Od 2 miesięcy stosuję kurację tetracykliną, jestem zadowolony z efektów, od jakiegoś czasu praktycznie nie pojawiają mi się nowe wypryski. Jak znikną niewielkie przebawienia po starych pryszczach, wszystko będzie w porządku.

Niestety mam pewne wątpliwości związane z pogodą jaka aktualnie występuje. Gdy widze takie słońce chętnie wyszedłbym na pole poopalać się trochę, napewno pomogłoby to w pozbyciu się pozostałych niewielkich przebarwień, jednak czytałem kilka opini, że nie jest to wskazane?
Jak wyglada sytuacja z opalaniem się, a może raczej byciem na słońcu i kuracją tetracykliną? Czy przy takim słońcu jakie jest teraz godzina czy 2 na słońcu mogą być szkodliwe? Czy może lepiej zrezygnować z "opalania się" do czasu zakończenia kuracji (około 1 miesiąc)? A może godzinka na słońcu nie zaszkodzi ?

Jakie jest prawdopodobieństwo powrotu trądziku po skończeniu leczenia tym antybiotykiem? Czy warto pod koniec terapi dorzucić do diety tabletki drożdżowe "dromin", plus trochę cynku i selenu, a później po zakończeniu kontynuować ich zażywanie, może to zwiększyc szansę pozbycia się trądziku na stałe?

Co mógłbym zrobić aby trądzik nie pojawiał się ponownie?
Myślałem o stałym stosowaniu tabletek drożdzowych, cynkowych i z selenem, picie bratka, do tego dorzucić saunę 2 razy w tygodniu, plus 2-3 razy w tygodniu smarowanie miejsc w których pojawiał się trądzik acne dermem? ma to jakiś sens?


byłbym bardzo wdzięczny za porady i odpowiedź na pytania, które zadałem (jeśli wybrałem zły dział to proszę o przeniesienie)

pozdrawiam
gilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując