Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - złamana kostka boczna
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-03-05, 20:50   #15
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: złamana kostka boczna

Cytat:
Napisane przez NiEBiE Pokaż wiadomość
Przepraszam, że się wcinam w temat, ale mam pytanie odnośnie pogrubionego tekstu.

Wiele lat temu miałam złamaną rękę w nadgarstku i założony gips na miesiąc. Pamiętam, że potem miałam jeszcze 2 razy zakładany gips, były to jakieś pęknięcia. Za każdym razem na 3 tygodnie.
Nigdy nie miałam rehabilitacji. A do dzisiaj odczuwam bóle w nadgarstku, czuję, że ręka jest słabsza, szybciej się męczy, nie mogę dźwigać.
Myślicie, że jest to skutkiem braku rehabilitacji?
dokładnie co miałaś złamane? którą kostkę? (z czystej ciekawości)
masz taką samą ruchomość w nadgarstku co w zdrowej ręce? Zrób zgięcie dłoniowe i grzbietowe w nadgarstku [ustaw rękę równolegle do podłoża. dłoń skierowana jest w dół, grzbiet dłoni w sufit. staraj się zgiąć rękę tak jakby zobaczyć paznokcie, żeby kierować je na siebie - to jest zgięcie grzbietowe. teraz wykonaj zgięcie dłoniowe - dłoń skierowana jest na sufit, grzbiet ręki na podłożę i wykonaj ruch zgięcia, żeby spojrzeć na opuszki palców. mam nadzieję, że zrozumiałaś o co mi chodzi). Nom i przywiedzenie dołokciowe i dopromieniowe [ręka równolegle do podłoża i spróbuj ją przywieźć do siebie i odwieźć]. Czy ruchy w obu nadgarstkach są takie same? Czy ruchy w palcach są takie same? Występują jakieś ograniczenia? Ból? Opisz wszystko, jakoś postaram się pomóc.

Z reguły po każdym gipsie powinna być rehablitacja. Krótko mówiąc - szpital czy klinika, w której się leczyłaś trochę poszła na łatwiznę... Ile czasu minęło od zdjęcia ostatniego gipsu?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując