Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Brąz ZIMNY czy POPIELATY. część II - wątek zbiorczy.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-23, 09:53   #1118
seige
Raczkowanie
 
Avatar seige
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Polska, mazowieckie
Wiadomości: 132
Dot.: Brąz ZIMNY czy POPIELATY....czescII -wątek zbiorczy.

Cytat:
Napisane przez nanah Pokaż wiadomość
seige, czy ten fiolet to przypadkiem nie 6VR? Na palecie nie mogę znaleźć VV. Jeśli to rzeczywiście VR, to nic dziwnego - jest po prostu fioletowo-czerwony

Odpowiadając pokrótce:
- jeśli to Colorance, to pół biedy - pewnie dość szybko Ci się zmyje
- co zrobić z czerwienią? moim zdaniem zastanowić się nad domieszaniem MB (zieleń, powinna zredukować czerwień)
- spójrz na paletę, mixy nazywają się (...) MIX, czyli np. A MIX (popiel), P MIX (perła) itd. Do neutralizacji żółtego refleksu dobra jest perła, VV to ponoć "fashion color", czyli po prostu fiolet, a nie neutralizator.

Prześlij nam koniecznie zdjęcia!
Cytat:
Napisane przez zyta82 Pokaż wiadomość
seige -Dobrze nanach pisze! A to na 100% był ten 6VR - V-violet- zneutralizował złotko, R- red- zneutralizował zieleń. Colorance jest farbą półtrwałą dlatego się tak szybko spłukałą, top chic też widzę jest 6VR, ale na 6% nie wiadomo, czy by Ci rudości nie wyszły. Zobacz i napisz czy to był 6VR, no chyba, że już wyrzuciłaś pudełko?

Mixy w goldwelu to Mix shades, w innych firmach nazywają się specjal mix, mixton, mix, corrector. Nanah wklejała w poście niżej palete goldwella, ukrytą w słowie podświetlone na fioletowo,
Ok, znalazłam fotkę zaraz po farbowaniu u fryzjera i zrobiłam sobie dzisiaj po wczorajszym farbowaniu. Widać ten czerwony odcień jak nic, mimo, iż dałam 6VV. Zaczynam się domyślać jak to się mogło stać. Poprzednio moim wyjściowym kolorem do farbowania było buro-żółto-zielone coś i dlatego mix fioletowy to zneutralizował. Teraz jednak nie miałam już tego buro-żółto-zielonego koloru, ale taki ciepły średni blond, wpadający w brąz z refleksami ciepłymi żółto-pomarańczowymi. Gdy sobie w myślach ogarnę to mi wychodzi, że jak do brązu dodasz fiolet to Ci wyjdzie czerwień...? Boshh miałam kiedyś takie diagramy kołowe z nachodzeniem barw, nawet chyba z tego topiku, ale zapodziały mi się po formacie dysku i dlatego taka głupia jestem. Macie je gdzieś może pod ręką? Zresztą wolałabym jednak sama nie zgadywać. Jak mi się kolor spłucze trochę to dopiero zafarbuję. Tylko, że teraz będę miała wyjściowy brąz z czerwienią, albo pomarańczem (pewnie tak się będzie spłukiwał), czyli wtedy powinnam dać niebieski...? Co w ogóle będzie wchodziło w grę, żeby uzyskać zimny odcień?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sierpień '2011 233.jpg (38,8 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wrzesień '2011 090.jpg (35,5 KB, 108 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Wrzesień '2011 093.jpg (33,2 KB, 39 załadowań)
__________________
"Zło" ----->EKO

Zapuszczam włoski od 06.2011

1200-1500 kcal/dzień
68>67>66>65>64>63>62>61>60
seige jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując