Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-12-07, 15:32   #4608
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Kwasy w domu

Cytat:
Napisane przez Florence999 Pokaż wiadomość
Ja regularnie wykonuję w domu peeling glikolowy 60% i salicylowy 30%. Szczerze - są one dla mnie za słabe. Czy ktoś może polecić coś mocniejszego?
Jezu, masochistko! A w jakiej formule stosujesz? Peeling będzie mocniejszy, jeśli obniżysz pH, w zbyt wysokim nawet bardzo wysokie stężenia nie spowodują dobrej penetracji kwasu. Ale zbliżasz się do bardzo ryzykownej granicy. Podasz przepis na peeling glikolowy i salicylowy , jaki robisz?

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Sceptycznaaa Pokaż wiadomość
chciałam się poradzić, dzisiaj robiłam zabieg kwasami Aha 50%, nie odczułam żadnego pieczenia, swędzenia, kompletnie nic, czy to jest normalne? Cera nie jest ani troche zaczerwieniona? Co zrobiłam źle? Najpierw oczyściłam dokładnie twarz, nałożyłam kwas na twarz, trzymałam około 3 minut bo to pierwszy zabieg i bałam się dłużej trzymać, póżniej nałożyłam maseczkę i grubą warstwę kremu, cer ni troszeczkę się nie poprawiła, skóra się nie łuszczy, mam strasznie zanieczyszczoną cerę z przebarwieniami, bliznami,rozszezonymi porami i zaskórnikami.Czy robić kolejny zabieg czy te kwasy nie działają na moją cerę?
Wiesz, w sumie to nie jest normalne, tym bardziej jeśli wcześniej nie używałaś zbyt dużo kwasów. Kiedy ja zaczęłam robić kwasy, to zaczynałam od mlekowego 20% o niskim pH. Ogólnie mam cerę tłustą, ale przez to mam bardzo mocną barierę skórną i mogę siekać różnymi specyfikami, jakoś bardzo źle moja skóra nie reaguje, nie jest wrażliwa. Ale po kwasie miałam podrażnioną skórę, a nawet mikro-pęcherzyki, które później się delikatnie złuszczały (po stężeniu 25%). Coś musi być nie tak, ale nie z Twoją twarzą, a raczej z formułą kwasu lub sposobem aplikacji. W jaki sposób robiłaś peeling?
Tak w ogóle to ciesz się, że masz mocną barierę skórną, to pozytyw Twojej cery.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując