Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ACNE-DERM - krem z kwasem azelainowym 20%
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-07-21, 08:34   #3763
brena
Raczkowanie
 
Avatar brena
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 215
Dot.: ACNE DERM jeszcze raz

Cytat:
Napisane przez Reddishh Pokaż wiadomość
Mam pewien problem. Ostatnio zakupiłam krem skinoren na trądzik (bardziej różowawy, przy nosie) i przebarwienia wokoło ust, i ewentualnie jakieś małe pryszcze.

Wklepałam cieńką warstwę skinorenu w trądzik i przebarwienia i zaraz zaczyna mnie piec, i przeokropnie swędzieć, nie boli, ale wytrzymuje maksymalnie 5 minut i musze to spłukać, ponieważ nie dam rady, musze się podrapać, muszę to spłukać. Nie wiem, jak można z tym specyfikiem w ogóle zasnąć..

I stąd mam pytanie, wiem że są to efekty uboczne, ale czy jest to normalne, że tak mnie swędzi, że aż wysiedzieć nie mogę?
I następne pytanie, ile taki skinoren trzeba trzymać w tych miejscach. aby były efekty? Chodzi mi właśnie o to, czy jak nawet 5 minut posiedzi na skórze,to czy coś to daje, czy tylko go marnuje..jednak widzę, że on mi się dosyć szybko wchłania..

I czy da się coś z tym zrobić? bardzo zależy mi na pozbyciu się tego, ponieważ mam przebarwienia po każdym skaleczeniu skóry i każdym pryszczu..
Proszę o pomoc
po ok. pół godziny od nałożenia to uczucie powinno minąć kwestia tego, jak bardzo cię to piecze i swędzi. miałaś wcześniej kontakt z kwasem azelainowym? może to uczulenie/nadwrażliwość na kwas albo którąś z substancji pomocniczych? możesz mieć też bardzo podrażnioną/odwodnioną skórę i stąd taka reakcja. a odczekałaś przynajmniej te 15 minut po myciu twarzy, zanim nałożyłaś skinoren? po godzinie od nałożenia możesz posmarować kremem, jeśli nadal będziesz czuła dyskomfort. bo wydaje mi się, że 5 minut żadnych efektów ci nie przyniesie..
brena jest offline Zgłoś do moderatora