Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Lepiej farbować w domu czy u fryzjera?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2002-08-30, 19:58   #5
guest
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 15 954
Re: W domu czy u fryzjera?????

Według mnie:
1. Farby profesjonalne bardziej niszczą włosy, niż rynkowe produkty. Farbowałam włosy 10 lat różnymi rynkowymi farbami (oczywiście z tych markowych, pielęgnujących); żadna nie zniszczyła mi włosów (tylko Garnier mnie uczula, ale to działa na skórę, włody były w porządku).

2. Excellence L'Oreala jest godna polecenia, ale jeśli nie masz dużo siwych włosów, to równie trwały efekt osiągniesz przy pomocy łagodniejszych Castingu, Recitalu lub Open Coloru. Może warto zacząć od nich. Są łatwe w użyciu, trwałe i wręcz poprawiają stan włosów. Przy czym jeśli masz już włosy zniszczone odbarwianiem, i tak musisz je zregenerować. Farba może zmywać się szybciej.
Ale profesjonalna zachowa się tak samo, tylko włosy będą bardziej wysuszone. Ja mam ten sam problem. Od pewnego czasu miałam włosy mocnociemny blond rozjaśnione pasemkami - po pewnym czasie ciemna farba zaczęła się zmywać w 2 tygodnie (fryzjerki nie odtwarzały pasemek w tych samych miejscach).
Ostatnio ufarbowałam całą łepetynę na kakaowy kolor - po trzech myciach mam już ciemny blond z nieco jaśniejszymi smużkami (wychodzą pasemka)...
2. Podsumowując - na farbowanie u fryzjera szkoda kasy i przede wszystkim włosów. Zaznaczam, że korzystam z samych renomowanych (czytaj drogich) salonów. Może w tym właśnie tkwi błąd..
pozdrowionka
guest jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując