Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-16, 17:08   #1
the invisible woman
Przyczajenie
 
Avatar the invisible woman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3
Red face

atopowe zapalenie skóry a przedłużanie paznokci


Witam serdecznie,

od dłuższego czasu obserwuję posty na forum, szukając odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości Dodam, że Wasze rady bardzo często się przydawały, za co dziękuję

Przejrzałam wątek dotyczący polecanych stylistek paznokci we Wrocławiu i zdecydowałam się na Madeleine Studio - jednak nie o tym chciałam
Po przeczytaniu wątków dotyczących reakcji alergicznych wiem, że żel/akryl mogą powodować alergie. Ja jestem alergiczką (uczulenie na wszystkie alergeny wziewne + pokarmowe + nikiel i inne takie ), astmatyczką i dodatkowo mam atopowe zapalenie skóry, które w okresach zaostrzenia koncentruje się na dłoniach. Chciałabym mieć chociaż zadbane paznokcie, bo choć o dłonie dbam to i tak choroba robi swoje.
Tu pojawia się moje pytanie - czy któraś z Was może też choruje na AZS i przedłużała sobie paznokcie? Co w takim przypadku jest bezpieczniejsze, akryl czy żel? (z tego co przeczytałam przy akrylu występuje duszący zapach - to chyba ze względu na moją astmę by wykluczało jego zastosowanie?) Czy istnieją może jakieś konkretne produkty, co do których istnieje większe prawdopodobieństwo, że nie uczulą? (albo właśnie odwrotnie, że spowodują reakcję alergiczną?)
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam
the invisible woman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując