Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ogólna pielęgnacja siebie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-02, 21:52   #16
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: ogólna pielęgnacja siebie

Cytat:
Napisane przez jatula Pokaż wiadomość
czyste shea na twarz kładziesz?
Tak, szczególnie zimą na policzki bo od samego zimnego wiatru mam je tak przesuszone, że aż skóra mi schodzi.
Tylko jak pisałam nawet przy skórze suchej pod koniec cyklu miesięcznego uważam z ilością, bo shea jak każdy tłuszcz może czasem zapchać kiedy skóra kobiety tuż przed miesiączką wydziela więcej sebum i pory łatwiej się zapychają.

---------- Dopisano o 22:31 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

akws, nie bardzo da się przedobrzyć z nawilżeniem, zwłaszcza zimą i to przy skórze odwonionej. Ważne tylko by nie nawilżać twarzy 15 minut przed wyjściem na mróz. Najlepiej nawilżać się jak przebywasz w pomieszczeniach.
AZS u dziecka- uważaj z hydrokortyzolem. Po jego stosowaniu mogą zostawać blizny. Mało tego, skóra po dłuższym stosowaniu robi się pergaminowa, cieńsza, co na dłuższą metę pogarsza sprawę. Lepsza jest np. fototerapia, która z czasem może nawet poprawiać gęstość skóry. No i częste stosowanie emolientów. Od szamponu po żel do ciała i kremy. Dziecko z AZS ma upośledzone wydzielanie tłuszczy w skórze, problemy z syntezą lipidów. Dieta powinna być bogata w białko, w tłuszcze roślinne i kwasy omega. Wtedy o syntezę lipidów łatwiej. No i trzeba te lipidy uzupełniać z zewnątrz, więc smarować -oliwka, emolienty, kremy barierowe.
Moja kuzynka jak była mała to można ją było myć tylko naturalnym mydłem glicerynowym bo po wszystkim innym stan jej skóry był tragiczny. Mydło glicerynowe zastępowało jej nawet szampon.
No i bardzo ważne- dziecka z AZS nie powinno się kąpać częściej niż 2 razy dziennie. I najlepiej na noc, a nie rano bo warstwa lipidowa skóry odbudowuje się nocą. No i trzeba uważać z tkaninami. Przy AZS np. lanolina z wełny może strasznie podrażniać. Najlepsze są ubrania z bawełny, oddychające. Tkaniny sztuczne typu poliester mogą skutkować zaostrzeniem AZS w reakcji na pozostałości własnego potu na skórze.
AZS nie lubi kwasów. Zresztą cera naczynkowa też. Witamina C to też kwas, więc uważaj i Ty i uważaj czym smarujesz dziecko.
No i filtry słoneczne. Dla wrażliwców muszą mieć wysokie filtry UVA. I powinny to być filtry mineralne, nie chemiczne.
Kiedy inni noszą filtry 15 spf czyli od wiosny osoby z AZS i cerą naczynkową powinny nosić spf 30. A latem wskazane jest spf 50 czyli total blocker.
Z kremów na wiosnę z filtrami ja mam dobre doświadczenia z Rosacure Intensive firmy Synchroline. Krem do cery naczynkowej powinien chłodzić skórę, a ten w upały to robi. Dla cery z naczynkami czy AZS to zbawienna, bo taka skóra ma normalnie wyższą temperaturę niż cera zdrowa, normalna i stąd też częstsze stany zapalne, szczególnie latem.

---------- Dopisano o 22:38 ---------- Poprzedni post napisano o 22:31 ----------

Jeżeli u dziecka nie ma poprawy w reakcji na emolienty dla osób z AZS czy kremy barierowe (średni czas odnowy skóry to jakieś 28 dni, u dziecka może być mniej-około 25 dni, wtedy powinna być wyraźna poprawa stanu skóry po włączeniu specjalistycznej pielęgnacji) nie ma co czekać i warto postarać się o skierowanie na fototerapię połączoną z lekami immunosupresyjnymi. Bo wtedy już jest silny ogólnoustrojowy efekt domina jeśli chodzi o stan zapalny całego organizmu. I wtedy już trzeba mocnego uderzenia w cały układ immunologiczny by przywrócić równowagę organizmu.

---------- Dopisano o 22:52 ---------- Poprzedni post napisano o 22:38 ----------

Z Ziaja to kojarzę, że moja skóra w stanie zapalnym dobrze reagowała na balsam Fizjoderm, ale sprawdziłabym czy skład dobry dla dziecka.
Serie dziecięce z Ziaja nigdy mnie składem przesadnie nie powalały, więc sprawdziłabym skład. Na pewno nie może być SLS (Sodium laureth sulfate) i alcohol w niczym bo nie będzie poprawy.
A wiem, że te składniki niestety bywają w seriach typowo dziecięcych.
Jeśli shea nie działa to może naturalne masło kakaowe?
U mojej kuzynki działało.
No i w czym pierzesz dziecku?
Ja miałam straszne problemy ze skórą jako dziecko dopóki rodzice nie wpadli na pomysł by prać mi tzw. płatkach mydlanych.
Jak będziesz prać w zwykłym proszku mimo prawidłowej pielęgnacji dziecka to nic to nie da. Są też płyny do prania dla alergików.
Ja sama muszę tak prać odzież, pościel, ręczniki itd.
Przy AZS miękki ręcznik jest bardzo ważny. Można go zmiękczyć dodając troszkę octu np. jabłkowego do płukania.
Karmisz dziecko piersią? Jeśli tak uważaj na nabiał i mleko krowie w swojej diecie. To częsty alergen, może pogarszać AZS. Inne alergeny z żywności to m.in. orzeszki, szczególnie ziemne, owoce morza, melon, soja (lecytyna sojowa jest m.in. w czekoladzie). AZS może współwystępować z alergią pokarmową i alergen może odpowiadać za zaostrzenia stanu AZS. Choć częściej będą to podrażnienia kontaktowe, chemiczne i mechaniczne, czynniki takie jak zimny wiatr, silne słońce, gwałtowne zmiany temperatury.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2016-02-02 o 21:53
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując