Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-06-09, 16:43   #565
bajbaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Zielona Góra/Szczecin
Wiadomości: 7
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Chciałabym prosić o analizę kilku produktów, właśnie mam się zacząć smarować żelem Skinoren, a podobno wysusza trochę. Pytanie czy mogę te kosmetyki stosować razem ze Skinorenem i czy mnie nie 'zapchają'

A więc:

Oeparol UMT Łagodny tonik bezalkoholowy

Tonik jest wodnym roztworem wielu substancji roślinnych, w tym naturalnego oleju z nasion wiesiołka. Jest niezbędnym preparatem kończącym demakijaż i oczyszczanie skóry. Odświeża, nawilża i wygładza skórę. Zawarta w toniku alantoina ma własności regenerujące i łagodzi podrażnienia.
Przeznaczenie
Do cery normalnej, suchej i wrażliwej. Może być stosowany do kompresów pojędrniających skórę twarzy i szyi.
Skład (INCI)

Aqua, Hydrogenated Castor Oil, Calendula Officinalis, Sorbitol, Phenoxyethanol (and) Methyldibromo Glutaronitryle, Allantoin, Parfum, Oenothera Paradoxa, Tocopherol, Disodium EDTA.


2. Oeparol SBC, Agropharm, Krem biostymulujący półtłusty
Krem Oeparol SBC zawiera wysokiej jakości naturalne składniki w tym tłoczony na zimno olej z nasion wiesiołka. Przeznaczony jest do pielęgnacji cery suchej i normalnej, szczególnie zalecany do stosowania w stanach zapalnych i alergicznych skóry.
Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Isopropyl Myristate, Sorbitan Sesquioleate, Calendula Officinalis, Glycerin, Cera Microcrystallina, Helianthus Annus, Oenothera Paradoxa, Lanolin, Cera Alba, Magnesium Sulfate, Tocopherol, PEG-7 Hydrogenated Castor Oil, Methylparaben, Parfum, Chlorhexidine Digluconate, Propylparaben, Disodium EDTA, Citric Acid, BHA.

I przy okazji:

3. Joanna, Styling Effect, Jedwab do włosów
Jedwab dla włosów z serii Styling Effect służy do wygładzania i nabłyszczania włosów. Zapobiega nadmiernemu puszeniu się, szczególnie w przypadku suchych i zniszczonych włosów. Zalecany do nakładania na włosy przez ich stylizacją, również urządzeniami do stylizacji termicznej (np. prostownicą).

Skład: CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL MYRISTATE, AMODIMETHICONE, TOCOPHERYL ACETATE, ETHYL ESTER OF HYDROLYZED SILK, PARFUM, BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL, LIMONENE, LINALOOL, BENZYL SALICYLATE, ALPHA ISOMETHYL IONONE.

W ostatnim przypadku przepisywałam z produktu, więc możliwe są literówki.
Pod względem czy nie ma żadnych nieciekawych składników.

Dziękuję!
bajbaja jest offline Zgłoś do moderatora