Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ropne krosty... POMOCY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-02-09, 00:03   #22
Aspasia
Raczkowanie
 
Avatar Aspasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 217
Dot.: Ropne krosty... POMOCY

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
No nie neguję tego, że mydło może pomóc, skoro jesteś tego żywym przykłądem, jak piszesz. Napisałam, że odradzam gdyż wysusza skórę, co przy maściach na trądzik jest dodatkowym masakrowaniem buzi.

A maści od derma stosuje się tak długo, jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy. Na własnej skórze przekonałąm się, że zaprzestanie leczenia i odstawienie maści może być tragiczne w skutkach. Ale skoro Ci mydło pomogło to tylko pogratulować.
Gdybym maści od derma stosowała tak długo,'' jak długo występuje tendencja do zapychania porów czy wyskakiwania pryszczy'' to musiała bym stosować ich po dziś dzień , bo wciąż zdarza się że jakiś krem mnie zapcha, albo czasem wyskoczą pryszcze. Nie wyobrażam sobie jak dziś wyglądała by moja skóra gdybym stosowała się do zaleceń derma i wciąż używała tych mazideł. Bo w moim przypadku samo ich stosowanie było tragiczne w skutkach ( skóra wysuszona na wiór, miejscami poparzona, schodząca płatami) , a zaprzestanie "leczenia" i ich odstawienie to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć.

Oczywiście nie polecam jednoczesnego używania maści dermatologicznych i mydeła Protex . Wspólnie to już by chyba wyżarły skórę Jak już decydujemy się na Protex to odstawiamy antytrądzikowe mazidła i stosujemy delikatną pielęgnację + mocne nawilżenie.
Aspasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując