Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - WYPOWIEDZENIE umowy zlecenie/dzieło/ o pracę - ZBIORCZY WĄTEK
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-08-19, 11:44   #4
Hildur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: wypowiedzenie umowy zlecenia

Dziewczyny,

mam wrażenie, że mylicie pojęcia. Umowa zlecenie to umowa cywilnoprawna a co za tym idzie nie podlega przepisom Kodeksu Pracy, czyli osoby pracujęcej na jej podstawie żadne regulaminy pracy nie obowiązują. Dotyczą one stosunku pracy a takowy nawiązuje się przez umowę o pracę, wybór, powołanie, mianowanie czy spółdzielczą umowę o pracę.

Umowa zlecenie to zupełnie inna bajka.

Nie słyszałam o umowach tego typu gdzie byłby okres wypowiedzenia. Nie ma czegoś takiego.

Sikorko, nie możesz mieć w swoim regulaminie pracy zapisu o karze pieniężnej za niestawienie się do pracy. Karę pieniężną można wymierzyć tylko za nieprzestrzeganie przepisów bhp lub przeciwpożarowych, opuszczenie pracy bez usprawiedliwienia ( to co innego niż niestawienie się), stawienie się do pracy w stanie nietrzezwości lub spożywanie alkoholu w czasie pracy. To jest art 108 KP.

Niby nic, ty się o pokrywanie żadnych szkód nie martw (tu chodzi o wymierną, konkretną szkode za ktśra powoduje niewykonanie zlecenia). Napisz mi lepiej co to za praca, czyli co robisz bo łatwiej mi będzie powiedzieć co to za umowa zlecenie. W sensie czy prawdziwa czy po prostu pracujesz normalnie a szef dał umowę zlecenie bo tak jet taniej i wygodniej dla niego. Jeśli to drugie to kochana masz luz bo on to robi nielegalnie i to jemu grozi kara piniężna a nie tobie.

Genralnie Kochane umowa zlecenie i umowa o pracę to dwie różne bajki.

Podaje link to artykułu o różnicach między nimi i o tym co groszi pracodawcy za ich zawieranie http://zatrudnieniepraktycznie.blogspot.com/
Hildur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując