Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - piasek w nerkach
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-16, 07:37   #6
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: piasek w nerkach

Cytat:
Napisane przez izmonek Pokaż wiadomość
ja jestem instruktorka fitness wiec codziennie sie ruszma
pije duzo herbatek i kamieni dostlam masakra jakas
witam. tu szczesliwa posiadaczka kamicy nerkowej ;P niedawno urodzilam zdrowy piekny 6mm kamyczek
a co do Twojego pytania, bolom sprzyja brak nawodnienia (normalny czlowiek powinien pic 2l wody dziennie, z kamica okolo 4-5l w Twoim -wiem, ze to duzo, ale trzeba to wyplukac), a takze co ciekawe czekolada w kazdej postaci (batony, platki, tabliczki), kakao (nawet te najlepszej jakosci), rowniez czarna herbata (nalezy jej unikac, powoduje zbijanie sie piasku i tworzenie sie kamyczkow -przed tym, jak dowiedzialam sie, ze choruje na kamice potrafilam pic do 12 kubkow dziennie czarnej herbaty), rabarbar, buraki (uniaj wogole szczawianow, poki nie wiesz jakiego rodzaju masz piasek).

zrob sobie badanie na parathormon(prywatnie ok 35 zł w laboratorium, z krwi -urolodzy wogole nie zlecaja tego badania), jesli mialabys nadczynnosc tarczyc, dieta Ci nie pomoze ani codzienne cwiczenie, poniewaz kamienie beda sie robic samoistnie -mowie to z doswiadczenia mojej mamy, ktora choruje juz na kamice nerkowa 20 pare lat. gdybys miala za duzo parathormonu zglos sie do enokrynologa przy okazju mozesz zrobic za jednym zamachem w laboratorium TSH, FT4 -skontrolujesz prace hormonalna tarczycy, a koszt kazdego z tego badania to kolo 15 zł.

nalezy pamietac, ze zazwyczaj Ci, ktorzy maja dializy nerek, maja za duzo parathormonu a co za tym idzie, nastepuje zwapnienie tego organu.
oczywiscie, nie strasze Cie, ale lepiej chuchać na zimne i kontrolowac zarowno nerki jak i tarczyce

co do wyplukiwania kamieni i piaskow, zaopatrz sie w aptece w debelizynę, mozesz tez zdobyc sok z jarzebiny (jest 2 razy bardziej moczopedny jak piwo- do rozpuszczenia w wodzie -taki sok mozna kupic zazwyczaj w opactwach np. benedyktyni), oczywiscie tez zurawina pod kazda postacia: owoce, tabletki, soki.
nalezy pamietac, ze jesli sie zachce siusiu, musisz natychmiast pedzic do lazienki! nie mozesz przetrzymywac! grozi to zatrzymaniem moczu w nerce i zakazeniem toksynami calego organizmu, wiec nawet jeslibys prowadzila zajecia i zachcialo by Ci sie isc do toalety dla swojego bezpieczenstwa zrob przerwe 5 minutową.
co jak co, ale ludzie, bez nerek nie mogli by funkcjonować. nie chce Cię straszyć, ale ja gdy, nie chcialo mi się dbać o mój układ moczowy mówiłam sobie jedno: "człowiek jest jedynym zwierzeciem, który przezywa kamicę nerkową... wielokrotnie'. moze brutalne, ale prawdziwe


pozdrawiam,
Ankalime -dumna mama 6mm kamyka

p.s. gdybys miala jakies pytania, z checia Ci opowiem, jeslibym sie nie udzielala w watku napisz do mnie PMa
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując