Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-02-24, 20:40   #947
Aabelia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 4 129
Dot.: Próbki,mini zamówienia,promocje,kody - gdzie co można tanio dostać+OT cz.XXII

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
N przecież ja już kupiłam, jak tylko to zobaczyłam to zaraz klikło się



Trochę prawdy w tym jest, dlatego nie można z całego jedzenia wyeliminować glutenu, wystarczy z kilku pozycji i trochę ograniczyć i zbilansować to w inny sposób
Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
On nie jest na diecie bezglutenowej, ma tylko wyeliminować w niektórych produktach gluten, nie całkowicie

Wiesz ile jest rodzajów takich dziwnych mąk: kokosowa, orkiszowa, z pestek dyni, z pestek arbuza , słonecznikowa, z amarantusa, migdałowa, sojowa, arachidowa, konopna, z orzecha włoskiego, lniana, sezamowa, wiesiołkowa, z zarodków kukurydzy Mam u siebie takie delikatesy eko i tam jest taka nawiedzona kobieta, ostatnio mi wykład zrobiła, kupiłam dwie ale drogie to pieruństwo. Cena 10-25 zł za 250 gr
Koleżanka, technolog żywienia powiedziała, że nie można wyeliminować całkowicie glutenu w dłuższym okresie, bo kosmki w jelicie utracą zdolność trawienia glutenu. Zjedzenie pieczywa po dłuższej przerwie spowoduje bardzo silną biegunkę. Gdy syn nie jadł pieczywa dodawałam mu po łyżce bułki tartej do kotletów mielonych i to wystarczyło, żeby nie było niekorzystnych skutków.

Mąka orkiszowa to mąka z pszenicy. Podobno mąka orkiszowa to stara odmiana pszenicy, której nie da się uprawiać na ziemi skażonej nawozami. Od lat w domu używam tylko mąki orkiszowej. Kupuję w Auchan ok. 10 zł. za kg.
Aabelia jest offline Zgłoś do moderatora