Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-11-01, 21:09   #801
Kaataarzynaa1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 892
Dot.: Wątek plotkowy dla Fanek naturalnej pielęgnacji, cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Zależy jak szybko Twoja cera produkuje sebum, nie zawsze produkt ze znikomą/żadną ilością emolientów musi być zabezpieczany czymś dodatkowym z nimi.
tego nie wiem. Kwestia do zbadania

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
wit e to wiesz, nie kazda tlusta cera ja lubi, niektorych moze zapychac, ale jak wiesz ze odrobinka nie zaszkodzi to czemu nie.
Będę to miała na uwadze. Ogólnie mam plan robić małe ilości róznych składów w róznych kombinacjach i testować. Po ok tygodniu do dwóch zwykle już wiem, co mi służy a co nie.

Co do alantoiny to mogę polecić. Rzeczywiście łagodzi i delikatnie nawilża buźkę. Dodawałam ją do maseczek z glinką i skóra nie była tak spięta jak po glince solo, ale zrelaksowana.

Cytat:
co do wit c dodanej do oleju, jaka postac mialas? jesli ta w proszku kw. askorbinowy to jest to postac rozpuszczalna w wodzie, wiec nie rozpusci sie w oleju. W oleju jest np postac w proszku ta mniej dzialajaca( trzeba troche podgrzac miksture), ale za to nie rozpadajaca sie tak szybko, ta zwykla postac wit c co to w kremach mozna ja dorwac. Ciagle zapominam pelnej nazwy i jest jeszcze postac olejowa( niestety ja jej u siebie nie mam, ale w Pl w ktoryms sklepie jest). jest bardzo prosta w obsludze, jako ze to postac olejowa, to poprostu dodajesz do oleju , merdadz zeby sie rowno wymieszalo i gotowe. Nic nie trzeba podgrzewac, cudowac, dla mnie ideal i ma byc w dzialaniu tez porzadna. ja kiedys ja mialam( robilam wymianke z jakas wizazanka i mi ja zakupila), jednak cos mi nie pasowala, nie robila takich cudow z cera jak zwykly kw. askorbinowy i zwykle serum na tym kwasie wedlug przepisu Basi. Jedynie co bylo na plus to nie musialam co tydzien mieszac nowej porcji. Witaminka sie skonczyla i ja zostalam przy niacinamidzie i Q10( to mam w proszku i dodaje sobie odrobinke do olejii). Jak widzisz nie kazdemu to samo pasuje. Jak mi serum na kw. askorbinowym pasowalo z kapsulka wit e ( to co trzeba bylo wstrzasac przed kazdym uzyciem) to myslalam ze wit. c w oleju tez bedzie ok, a tu prosze... obciazal mi ten olej cere, nie budzilam sie swieza i wypoczeta jak po tym zwyklym wodnym serum, tylko wlasnie mialam szara cere, pory rozmiekczone i dlatego dalam sobie z wit. c spokoj.
mam tę najprostszą w obsłudze wersję. Proszek rozpuszczalny w olejach KLIK. Teraz właśnie dostrzegłam w opisie, że chyba trzeba jednak podgrzac
Przed chwilą byłam sprawdzić, co się dzieje w butelce i cała wit c osiadła sobie na dnie. Czy mimo to, po wstrząśnięciu, ona bedzie działać? czy jak jest nierozpuszczona to nie działa?

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość

Z Bielendy na pewno warto przetestować zielone super power mezo serum z kwasem, tyle, że ono nie jest nawilżające, a takie raczej na noc, lekko złuszczające, usuwające przebarwienia, łojotok etc. Na dzień warto wypróbować wersję żółtą z wit. C, ale też nie wiem jak z nawilżaniem.
[URL]]
[URL]]
Jest tez nawilżająca wersja:
[URL]]

Co do Alterry, to mimo wszystko polecam, bo jedni chwalą i w ogóle nie czują lepienia, u innych jednak zostaje warstewka gliceryny. Z resztą Chimay chyba pisała o wersji z orchideą, ja mam na myśli z granatem. Zależy od cery.

Co do relacji humektant-emolient, to osobiście uważam, że emolient jakiś być powinien, ale w rozsądnej ilości, czyli najwyżej jakieś 5% składu, np jakiegoś oleju czy emulgatora lekkiego, i to spokojnie wystarczy, niestety do kremów ładują połowę emolientów i to różnych, a to jest bomba zegarowa dla tłustej cery.
Rozbawiła mnie nazwa Na początku myślałam, ze masz o tym serum taką dobrą opinię i tak je zachwalasz (super power mezo serum) a to jednak oficjalna nazwa

Jesli chodzi o emulgator- SLP się nada?

Muszę jeszcze dodać na marginesie, że jestem coraz bardziej zadowolona z Aleppo. Dziś mój makijaż z pudrem Amilie jako bazą i wykończeniem przetrwał cały dzień bez poprawek. Tego w moim życiu jeszcze nie było.
__________________
Kaataarzynaa1 jest offline Zgłoś do moderatora