Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BENTO - japoński pomysł na śniadanie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-06, 11:48   #22
Jolek993
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1
Dot.: BENTO - japoński pomysł na śniadanie

Cytat:
Napisane przez verda Pokaż wiadomość
Jaki sklep? Bentomania? Znam tylko ten ale jezeli jest jakis inny to chętnie zajrzę
Jest jak najbardziej: MIYAKO.pl

---------- Dopisano o 12:48 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez plywok Pokaż wiadomość
nazwę bento słyszę pierwszy raz. ale zaczęłam się zastanawiam czy to to samo co lunchboxy? albo poprostu pudełka śniadaniowe, gdzie wkładamy kanapki równiez?

czy te są specjalne bo sa obwiązane gumkiem\sznurkiem - nie wiem co to.


ale ogólnie dobra inspiracja, jak się ma problem co ze sobą zabrać do pracy\na uczelnie\ do szkoły.

sama się czasem bawię, aby przgotowac jakiegoś kurczaka z warzywami i ryżem\makaronem jak wiem, że będe cały dzien poza domem.
Tradycja przygotowywania obento wymaga by jedzenie było nie tylko różnorodne, smaczne i zdrowe ale by wyglądało estetycznie.
Czystą przyjemnością jest dla Japończyka rozpieczętowanie takiego podczas hanami w parku Ueno.
Nawet bento kupione na dworcu przed wyprawą Shinkansenem to małe dzieło sztuki, któremu poświęcono wiele uwagi. Stąd, nie dziwi że posiada ono własną nazwę - ekiben.
Może u nas też kiedy jedzenie w pociągu będzie przyjemnością...
Ja na razie przygotowuje się sobie raz na jakiś czas małe do pracy... Takie bento wybrałam dla siebie
Jolek993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując