Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - BENTO - japoński pomysł na śniadanie
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-19, 14:32   #28
MaruKito
Przyczajenie
 
Avatar MaruKito
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 8
Dot.: BENTO - japoński pomysł na śniadanie

hanna_f, sama dwakoty napisała (i ja też), że to może być wszystko. Ponoć jest przekonanie, że nie może być kanapek... ja tam robię i z kanapkami. Jeśli chodzi o info z wiki, to te 'tradycyjne bento' pochodzi stąd, że jak chłop szedł na pole czy gdzie indziej, brał ze sobą w jakimś koszyczku bambusowym ryż i cusie, to to było bento. Teraz nie ma znaczenia, co włożysz do pudełka - byle było domowo i taniej niż kupny hamburger/zapiekanka

Inna sprawa to takie urządzenie boxa, by posiłek był zbilansowany (czyli odpowiednia ilość węglowodanów, owoców i warzyw oraz mięsa). Tu już są różne teorie, ale też nie przesadzajmy... chyba, że ktoś planuje iść na dietę, albo dopiero zacząć zdrowo się odżywiać

Makarony z sosem spokojnie możesz wkładać, co tylko chcesz. W końcu.. to Ty będziesz jadła Ja sama lubię wkładać więcej niż małą kostkę czekolady, bo po prostu lubię. Ryż częściej wkładam, bo wolę bardziej niż ziemniaki albo makaron. Pakuję sobie więcej mięsa np. kurczaka (wiem, dużo to niezdrowo), ryby nie tknę (i nawet nie wiem, jak przyrządzić, żeby to wpakować do pudełka i się nie zepsuło aż tak ).

A Azjaci.. pakują to, co jedzą na codzień. Dlatego u nich przeważa ryż
__________________
MaruKito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując