Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Welon do ślubu cywilnego
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-20, 16:03   #41
ruda83
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Świdnik
Wiadomości: 125
Dot.: Welon do ślubu cywilnego

Cytat:
Napisane przez lutien Pokaż wiadomość
Co do pogrubionego to po co PM biała sukienka do ślubu wogóle? Bo ładnie wygląda? A do czego jej welon? Bukiet?
Ja uważam, że są pewne tradycje związane ze ślubem i nie ma znaczenie czy to ślub cywilny i kościelny.
Wg niego welon nie jest symbolem dot. ślubu kościelnego, ale ślubu wogóle.

---------- Dopisano o 15:04 ---------- Poprzedni post napisano o 15:01 ----------


Poza tym, jak już napisałam biała suknie kojarzy się ze ślubem. I to ślubem wogóle a niekoniecznie ślubem kościelnym.
Śluby cywilne nie mają tradycji i dlatego symbole kościelne są przenoszone. Świadczą o potrzebie podniesienia rangi/uroczystości zdarzenia jakim jest ślub cywilny - a po co, bo to przecież tylko papierek. Bukiet, tak samo jak welon i biała suknia jest symbolem.
Może dla ciebie nie ma różnicy między ślubem kościelnym a cywilnym i dlatego tak to odbierasz.
[1=41606c31298bccbf4cae52b 7859efbfee487d7f9;1658979 8]

a tekst w stylu "biała suknia i welon są do ślubu kościelnego" kojarzy mi się z małą dziewczynką, która mówi "nie możesz się z nami bawić bo nie masz lalki barbie". nie możesz założyć welonu, bo nie idziesz do kościoła... litości...[/QUOTE]
Takie słowa nie padły...Uważam, że jest to kwestia wyczucia i taktu. Oczywiście, że nikt wam nie zabroni ubrać się tak jak sobie wymarzyłyście - jesteście przecież dorosłe i samodzielnie podejmujecie decyzje.
ruda83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując