Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Miesiączka 12-latki - pytanie do Pana Doktora
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-05-29, 13:05   #25
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Miesiączka 12-latki - pytanie do Pana Doktora

Cytat:
Napisane przez znajomawam012 Pokaż wiadomość
Witam!
mam 12 lat jak pani corka. Jest pani dorosła i nie wie pani takiej rzeczy ?
To jest normalne w dojrzewaniu u dziewczat w jej wieku
pierwszy okres gdy sie pojawia to zazwyczaj drugi jest po jakims pol do 2,3 lat .
nierozumiem pytania . Ma pani napewno ok 30 lat i z doswiatczenia tego nie wiedziac?
zalosne ...
drugi okres absolutnie nie pojawia sie po pol roku czy po dwoch latach. Moze, ale to zalezy od indywidualizmu dziewczyny, ktora pierwszy raz okres dostaje. Ja ssoja pierwsza miesiaczke dostalam w wieku lat 13 a nastepna po 33 dniach. I mimo, ze miesiaczkuje od lat ponad 10 to mimo wszystko miesiaczki nie sa regularne. Moja mama okres dostala w wieku lat 9 i od samego poczatku miala regularne, czyli co 28 dni. Kazda zn nas jest inna. To raz. Dwa, radze czytac ze zrozumieniem. Autorka watku wyraznie napisala, ze nie pamieta jak to bylo u niej, wiec odwolywanie sie do doswiadczenia jest nietaktem. Trzy - nietaktem tez jest logowanie sie tylko i wylacznie po to, by zwracac uwage osobie, ktora pytanie zadala dwa lata temu, czyli, ze watek nie jest juz aktualny.

Daje, jak na razie, upominienie.
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując