Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Płatny drugi kierunek studiów
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-07-20, 09:09   #25
yennefer23
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 146
Dot.: Płatny drugi kierunek studiów

Cytat:
Napisane przez nicRu Pokaż wiadomość
Wpisujesz się na semestr - wszystkie przedmioty jakie masz w planie studiów (może być to 28, może być to łącznie 30 punktów, bo czasem jest rozliczenie roczne - u mnie np. z pewnych przy czym w każdym semestrze mam ponad 30 punktów). Jak jakiegoś przedmiotu nie zaliczysz to punktów owszem nie zdobywasz, ale normalnie musiałabyś i tak za nie zapłacić powtarzając przedmiot, bo byłaś na niego zapisana...

Chyba że z jakichś przyczyn masz w panie studiów np. 6 przedmiotów a możesz zapisać się i próbować zaliczać tylko 4
Deklarację ile punktów wykorzystałam wypełniałam rok temu, może to więc zależy od uczelni W każdym razie jeśli się było zapisanym na przedmiot ale go nie zaliczyło (przestało się uczęszczać i z niego nie wypisało, nie podeszło do zaliczenia albo dostało 2.0 z zaliczenia) to te punkty chociaż nie są zdobyte są wykorzystane i nie można ich drugi raz bezpłatnie przyznać. Gdyby można było to to gdybym np. teraz nie zdała jakiegoś przedmiotu to zamiast płacić podchodziłabym jeszcze raz czerpiąc punkty z tych 30ECTS "zapasu", które mi zostały, a nie mogę - bo już raz brałam punkty na dany przedmiot.
Tyle że wydaje mi się, że studiujemy na tej samej uczelni
Rozumiem, że w przypadku, gdy dotyczy to tego przedmiotu i zostałabym na studiach to tak by było - i ta wersja jest najbardziej logiczna - ale we wszystkich informacjach dot. drugiego kierunku stwierdzano, że zużyte punkty to tylko te za zaliczone przedmioty. Wiem, że brzmi to strasznie głupio, bo przecież zostając na danym kierunku brałabym warunki na ten przedmiot, a tak to wykorzystam to na inne, ale może tak być.

Nie wiem, czy UJ jest tu dobrym informatorem, ale:
"4. W jaki sposób należy rozumieć wykorzystywanie przez studenta określonej liczby punktów ECTS z przyznanego limitu punktów?

Za wykorzystanie określonej liczby punktów ECTS z przyznanego limitu punktów uprawniającego do korzystania z zajęć bez wnoszenia opłat należy uznać zaliczenie przez studenta danych zajęć dydaktycznych, którym przypisana została określona liczba punktów ECTS."

I naprawdę ogarnięta Pani w dziekanacie WIEiT też tak twierdziła
yennefer23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując