Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-25, 12:26   #4826
201604291140
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 1 444
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Cześć, proszę o ocenę pielęgnacji .

Od 19go grudnia przez 2 dni pod rząd używałam oleju z kwasem salicylowym w stężeniu nie wyższym niż 5% (chciałam zobaczyć jak skóra zareaguje, wcześniej nie używałam toniku z BHA, ale przez wiele miesięcy z bardzo dobrymi efektami stosowałam maseczkę aspirynową). Brak jakiejkolwiek reakcji skóry, czego się spodziewałam przy tym stężeniu . 22go grudnia użyłam kwasu salicylowego na spirytusie, niecałe 7%. Wczoraj zaczęłam się łuszczyć.

RANO:
mycie twarzy 2x olejem i gąbeczką PVA
samodzielnie ukręcone serum
krem Alterra aloesowy
minerałki Annabelle Minerals jako makijaż i filtr

WIECZOREM:
demakijaż twarzy olejem i gąbeczką PVA
pianka do mycia twarzy Avon Soluctions
serum
olej ryżowy
dodatkowo na placki łuszczącej się skóry wazelina

Co do filtra to próbowałam Dermedic Sunbrella 50+, ale na tej grubej, tłustej, zbielonej i rolującej się warstwie filtra makijaż wygląda jak maska; póki co nie wychodzę na zewnątrz. Czy Annabelle wystarczy? Zawiera w końcu filtry fizyczne.

Serum zrobiłam sama - żel lniany, ekstrakt z soku granatu, all in one, ekstrakt na naczynka, retinol roślinny, olej awokado, arganowy i ryżowy (oleje ponad 30%), guma ksantanowa, feog, lecytyna sojowa.

Zastanawiam się nad czymś dodatkowym na co dzień lub co drugi dzień z kwasami w niskim stężeniu - tonik z PHA 6% lub serum olejowe z BHA 2-5%. Czy to nie byłoby za dużo? Ekstrakt z soku granatu zawiera kwas elagowy.
201604291140 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując