Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-01-16, 20:59   #4601
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IX

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
TYLKO te naszpikowane niefajnymi substancjami Próbowałam kilku dezodorantów, typu Alterra, itp. (z zapachami), nie tylko z ałunem. Dostaję uczulenia, pojawia się:
- wysypka, która piecze i boli tak, że nie mogę normalnie ręki trzymać przy ciele
- skóra puchnie i pęka w tych "zgięciach"
- następnie bardzo nieprzyjemnie pachnie po tym pękaniu

Spotyka to głównie jedną, prawą pachę. Dziwne, ale co poradzić?

Używałam Crystala, także naturalnego (bez zapachu), w sprayu i w kamieniu - oba niet. Nie było takich tragicznych historii jak po dezodorantach z olejkami eterycznymi, ale nie było całkiem dobrze. To była moja ostatnia próba, bo nic delikatniejszego nie ma niż czysty ałun.
O kurde...
To faktycznie masz problem.
A byłaś z tym może u dermatologa, farmaceuty albo zielarza?
Może ktoś będzie miał jakiś pomysł warty wykorzystania...
Tak sobie myślę i myślę czemu Twoja skóra tak łatwo przyjmuje tylko 'takie' składniki.
To jest niezła zagadka.
Ale jakby nie było, to Ty musisz się czuć komfortowo, więc używaj tego, co nie zjada Ci skóry

Ja raz na tydzień/2 tygodnie stosuję Etiaxil, więc na co dzień wystarczy Crystal lub Alterra i jest super, większej ochrony nie trzeba, ale Etiaxil był moim wybawieniem i gdyby nie on, żadne naturalki nie dałyby rady.

Dziewczyny, czasem stosuję roll-on CD z firmy Lornamead - znacie tę firmę?
Czy któraś z Was miała do czynienia z ich produktami?
Nie wiem jak u nich ze składami, dlatego pytam.
Tak samo Yves Rocher - czy składy ich dezodorantów są ok, czy nie bardzo?
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora