Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-02-15, 13:40   #4292
Patryka
Wtajemniczenie
 
Avatar Patryka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: midsummer night
Wiadomości: 2 825
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez lamadolamy Pokaż wiadomość
No właśnie, żadna śliczna i gładka pani dermatolog nie zrozumie nigdy problemu. Tak naprawdę są jest mnóstwo osób, naukowców, którzy badają przyczyny trądziku, ale mam wrażenie, że o ile medycyna zasuwa do przodu w niesamowitym tempie - przeszczepy, sztuczne organy, żywienie pozajelitowe - o tyle dermatologia siedzi w powijakach i bawi się klockami. Nawet jeżeli dochodzą oni do konkretnych wniosków to zanim przyczlapie się to w końcu do nas, mija wiele lat. Ale o czym ja mówię, u nas dermatolodzy potrafią wzruszyć ramionami i być w szoku, że trądzik po izoteku wrócił. No, dziwne by było gdyby nie wrócił, jeżeli przyczyna trądziku nadal nie jest rozpoznana i wyleczona.

Btw, nie jestem pewna, czy w przypadku cery takiej jak u @Ingran warto pchać się w retinoidy doustne. To trucizna wysokiego kalibru (retinoidy stosowane są też w chemioterapii!) i trzeba o tym pamiętać.
Podkreślone - akurat tego, czy pani dermatolog zawsze była gładka, nie wiemy Trzeba przyznać, że jednak większość postaci trądziku z powodzeniem się leczy. W pierwszym rzucie retinoidy stosowane zewnętrznie radzą sobie dobrze z wieloma trądzikami, a jak nie to, to Izotek wewnętrznie. Myślę że tą strategią postępowania dermatolodzy leczą po prostu większość trądzików z powodzeniem.

Pogrubione - z wykryciem przyczyn też niestety nie zawsze jest łatwo. Pominę już to, że większości lekarzy nie chce przeprowadzać wnikliwej diagnostyki.

Bo ogólnie to się z Tobą zgadzam

Cytat:
Napisane przez Ingran Pokaż wiadomość
Z BU - migdałowy i AHA/BHA.
Może spróbuj peelingi wysokimi stężeniami kwasów?
__________________


Patryka jest teraz online Zgłoś do moderatora