Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki M.A.C cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-01-02, 21:43   #3919
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C cz. 2

Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
mozna stosować rzeczy kremowe na na pudrowe (wybaczcie to oreślenie ale jako jedyne wpadło mi do głowy) trzeba mieć ''sprytne ręce'' tzn produkt raczej wklepujemy najlepiej w takis sposób jak w masażu ruch fortepianowy, bo jak będziemy trzeć to się zwałkuje, ten sposób sprawdza sie lepiej na matowych podkładach bo wtedy nie trzeba dużo pudru i pózniej coś kremowego ładnie się łączy

a co do tego co pisał eustaszek, pod róz też mozna, ale mnie wprawna ręka może zrobić sobie plamy

i tu wychodzi całe sedno makijażu - wszystkie reguły są zawsze trochę bez sensu bo są od nich jakieś odstepstwa, ta reguła że najpierw wszystko co mokre czy tłuste a pózniej wszystko co suche wzieła się dlatego żeby przeciętna kobieta nie zrobiła sobie krzywdy (tak jest łatwiej poprostu) ale nie oznacza to że nie mozna inaczej - jezeli efekt finalny jest dobry to mozna robić co sie chce w tym właśnie jest artyzm.

ps: Chyba powoli dorastam do założenia swojego miejsca do prowadzenia kursów wizażu, bo wszędzie ucza tych reguł zamiast uczyć makijazystów mysleć, a oni póżniej te reguły puszczają w świat, zamiast tworzyć to odtwarzają - sorry za off top
Załóż szkołę, bardzo chętnię wezmę kilka lekcji. Niestety szkoły są na takim poziomie, że szkoda wspominać. Wyobraźcie sobie kadrę szkoły makijażu składającą się z kosmetyczek, grafików, rzeźbiarzy i ani jednego makijażysty Na szczęście jestem przekorna i jakoś zawsze staram się "sprawdzić" dany produkt/sposób jego użycia, a że CCB nie mam, to pytam.


Cytat:
Napisane przez eustachy Pokaż wiadomość
Tak New York Apple jest

Pomysł z opakowaniami termoizolacyjnymi do celów kosmetycznych nie jest zły
Kanony kanonami, wiadomo to podstawa ale jeśli jakiś trik jest wart uwagi to czemu go nie stosować, tylko tak jak pisałam nie mam pojęcia czy róż położony na CCB zastosowane już na puder jest właśnie tym dobrym trikiem, zawsze można spróbować
A Ty może sprawdzałaś już tą metodę?

O i wszystko jasne dziękować

ps: ale to tak jak w każdym artystycznym zawodzie i potem większość absolwentów zostaje jak ja to mówię "rzemieślnikami" a tylko nieliczni mają to coś i osiągają dużo więcej ale to już wielki off jest
Ja sprawdzałam tylko róż w kremie na wykończoną twarz, ale efekt średnio mi się podobał


Cytat:
Napisane przez KNK Pokaż wiadomość
na Coastal Scent jest i ostatnio widziałem na jakiejś polskiej stronce z półproduktami kosmetycznymi, chyba kolorowka.com

a widzisz, magnesiki rządzą a nie tasma
Biochemia Urody ma chyba krzemionkę
Magnesiki są the best
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora