Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Zapach do wizerunku profesjonalisty
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-10, 19:04   #27
benito_mruffkolini
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 4 247
Dot.: Zapach do wizerunku profesjonalisty

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Do profesjonalnego wizerunku pasują mi Armani Code lub Dior Addict (oba tylko EDP).
dobrze wiedzieć że moje 2 ulubione zapachy są profesjonalne

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Prawdę mówiąc wcale nie tylko kolor ciucha świadczy o profesjonalnym wizerunku ale jego krój, jakość wykonania i materiał.
dokładnie

Cytat:
Napisane przez Rylejew Pokaż wiadomość

Zresztą jeśli przebywamy wśród wielu ludzi, mamy do czynienia z nowymi klientami, myślę że warto by było zadbać o taką generalizację i ujednolicenie zapachu, żeby "wszystkim" odpowiadał - czyli nie za słodki, duszący, ciężki, orientalny.

Używając określonego zapachu możemy spowodować, że w określony sposób będziemy odbierani. Czyli możemy sobie w ten sposób "dodać" konkretnych cech - zmiękczyć bądź ugruntować wizerunek, dodać sobie kobiecości (tu stanowiska typowo męskie, wymagające noszenia specjalnych uniformów), itd.

Np. kobieta, która użyje perfum typowo kobiecych (słodkich) nie tylko będzie odbierana przez otoczenie, jako bardziej kobieca, ale także bardziej seksowna, ciepła, sympatyczna, troskliwa, opiekuńcza, wrażliwa, dobra, uczynna, itd. To efekt aureoli: jedna dobra cecha "pociąga" za sobą inne pozytywne. To samo w przypadku cech negatywnych.
marny ze mnie spec od personal PR, ale o wyżej wymienionych zasadach akurat wiedziałam (chwalę się ) ba! mogę podać nawet przykłady z życia wzięte
miałam szefową, która, jako jedyna posiadaczka obu chromosomów X w zarządzie, starała się nosić "na męsko" garnitury, krótkie włosy i ten zapach... to był chyba granatowy Bvlgari, jak dla mnie (miłośniczki ciężkich i orientalnych zapachów) bardzo ciężki do zniesienia
z szefową się nie zaprzyjaźniłam jak można się domyśleć

Cytat:
Napisane przez SiSleyS Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać Ciebie jeszcze o kolory- mam kilka czarnych, bardzo eleganckich i dobrze skrojonych garsonek, jednak mam wątpliwości czy czerń rzeczywiście można nosić tylko po 19:00? Dobrze wyglądam w czerni i białej koszuli, lubię taki zestaw (bardzo klasyczny ale krój ubrania nadaje mu trochę więcej nowoczesności i kobiecości) ale boję się być postrzegana jako osoba nieprofesjonalna i nieelegancka. Co do brązu- również jest mi w nim dobrze, ale w zimnym i ciemnym odcieniu, lubię ten kolor czyli mam rozumieć, że powinnam go nosić i się nie przejmować?
A co z grafitem (nie mylić z szarym)?
ja tam noszę czarny od rana do wieczora (i w nocy ) bo wiem że bardzo dobrze w nim wyglądam co więcej - sprawiam bardzo dobre wrażenie
w tej kwestii (jak i w innych) Rylejew ma 100% racji - ludzie często automatycznie postrzegają nas w taki sposób w jaki my siebie postrzegamy jeśli będziemy przekonane o swoim profesjonalizmie, super przygotowaniu a ponadto doskonałym wyglądzie - to nikt i nic nas nie zrzuci z pantałyku
benito_mruffkolini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując