Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-01-09, 00:00   #269
Inkarnatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Inkarnatka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 294
Dot.: Kosmetyki Paese.Wszystko na temat.

A jeszcze odnośnie nazwy... sprawdziłam sobie w słowniku i faktycznie "paese" oznacza - kraj (znalazłam tylko takie tłumaczenie, pierwsze lepsze, nie zagłębiałam się). I tak mi przyszła do głowy myśl, czy założyciel tej firmy zdawał sobie sprawę, z tego jak nazwał swoją firmę? No bo jak to brzmi: kosmetyki marki "wioska" Tak przecież dla Włoszki/Włocha to może brzmieć.... Czy odbyło to się na zasadzie: o, ładnie brzmi, będzie pasowało do kosmetyków...

Przypomniała mi się anegdotka, którą opowiadał kiedyś prof. od łaciny - że zobaczył gdzieś reklamę szkoły językowej "Discordia" - a po łacinie to oznacza niezgodę... I tez się mocno dziwił, jak ktos mógł nazwać szkołę "Niezgoda" I to w dodatku językową, a więc w założeniu ktoś, kto powinien się znać na jęz. obcych (większość europejskich jęz. opiera się na łacinie w mniejszym lub większym stopniu, a studiując lingwistykę tez ma się w jakimś stopniu do czynienia z łaciną - tak podejrzewam, bo sama nie studiuję filologii). profesora bardzo to dziwiło - ale on to był prawdziwy pasjonat języków
__________________
Nakarm pieska...
www.pustamiska.pl


Edytowane przez Inkarnatka
Czas edycji: 2012-01-09 o 00:02
Inkarnatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując