Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-06-25, 23:39   #19
derrise
Raczkowanie
 
Avatar derrise
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 38
Dot.: Analityka Gospodarcza czy Rachunkowość i Controlling?

Cytat:
Napisane przez z_blondem_mi_do_twarzy Pokaż wiadomość
No tak ;D Nie dziękuję iiii wzajemnie ;D

Zarejestrowałaś się już ?
Zarejestrowałam się już chyba na wszystkie uczelnie jakie istnieją Po wynikach zrobię przesiew :P a Ty?

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
Drugi język jest potrzebny w tych branżach, w których ma on większe znaczenie niż umiejętności ( np. rachunkowość w outsourcingu ).
Aczkolwiek zawsze to coś więcej w CV i może się przydać.
Lubię języki, więc za drugi tak czy siak się wezmę. Zawsze lepiej znać dwa niż jeden a moim zdaniem to zawsze, prędzej czy później się przyda, więc warto.

Jeżeli chodzi o Wrocław - POLECAM FiR na wydziale zarządzania, wykłada tam profesor Krzysztof Jajuga - człowiek o wybitnej wiedzy, dobre książki też napisał.
Możesz też rozważyć FiR w języku angielskim - Jajuga ma patronat nad tym kierunkiem

Cytat:
Jeżeli chodzi o Katowice - polecam AG, nie ma ono w ogóle informatyki w programie, na innych uczelniach informatyka została ( na UŁ np. masz programowanie ).
Poza tym masz fajne rzeczy typu: obsługa Programu R. których o ile się orientuje - na innych uczelniach nie ma, oraz masz patronat kilku firm nad tym kierunkiem ( między innymi Big4 - Deloitte ).

Kraków bym omijał, UEK raczej nie zbiera pochlebnych opinii i ma dziwaczne programy studiów, poza tym - Kraków jest drogim miastem i mało perspektywicznym z rynkowego punktu widzenia, jest tam także duże zanieczyszczenie powietrza.

Poznań - tanie mieszkania, dobre miasto i UEP, który ma bardzo dobrą opinie, chyba najlepszą zaraz po SGH.
AG jest tam jedną ze specjalizacji IiE.
Trochę mnie zmartwiłeś, bo celowałam własnie raczej w Kraków.
Wrocław jako miasto też mi się podoba, tylko niestety wszędzie daleko . Dobrą opcją są Katowice z tymi praktykami o których wspomniałeś, rynek pracy też jest całkiem dobry no i jest tam Megaclub <3 Poznań porównywalny do Wrocławia jednak na jego korzyść przemawia to, że jest położony bliżej centrum.
W sumie każde miasto ma sporo plusów. Czuję, że przede mną ciężki wybór :P

W Krakowie pomijając koszty życia i zanieczyszczenia naprawdę jest aż tak źle? Wydawało mi się, że tamtejsze uczelnie stoją raczej na wysokim poziomie.
Cytat:

Generalnie jeśli chodzi o pracę w branży, pod względem miast to:
Warszawa > Poznań > Wrocław i Katowice > Kraków / Łódź ( z tym, że tam dobrze nauczają i zazwyczaj ludzie pracują potem w Wawie z tego co wiem ).
W Warszawie wiadomo najłatwiej o pracę, większość firm ma tam swoje siedziby. Myślałam o tym żeby tam studiować, jednak to miasto by mnie chyba przytłoczyło, ten wyścig szczurów tłok, dojazdy, a ceny też do niskich nie należą. Plusem Warszawy jest to, że miałabym tam najlepsze perspektywy, ale czuję, że bym się tam męczyła. Poza tym wątpię czy dostałabym się do akademika, a wynajęcie mieszkania nawet studenckiego to już spory wydatek.

Cytat:
Chyba się skuszę, chociaż teraz to raczej na LoLa przechodzę, kumple ciągle wołają i wołają, żeby w LoL grać, co więcej - nawet dziewczyny w to grywają ( ostatnio kuzynka mi się chwaliła, że wbija jakąś postacią na topa xDD ), więc musi być dobra - chyba.
Grałam w LoLa parę dni ale średnio mi się spodobał, nie rozumiem fenomenu tej gry :P ale ja generalnie jestem dość wybredna co do gier, w każdej zawsze coś mi nie pasuje, dlatego jak już jakaś mnie zainteresuję to znaczy, że musi być naprawdę dobra

Edytowane przez derrise
Czas edycji: 2013-06-25 o 23:50
derrise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując