Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-12-23, 16:20   #4
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Skóra głowy nie produkuje sebum. Jak zwiększyć jego produkcję?

Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Czasami zdarzy mi się umyć włosy szamponem (bo za dużo humektantów na włosach, czyli żel do suchej skóry głowy), czasami też nałożę odżywkę i nie piolepsza to sytuacji.

Trochę nie jest dla mnie jasne, co właściwie jest problemem. Zły wygląd włosów? Czego w takim razie używasz na SAME włosy? Czy suchość skóry głowy i jakieś dolegliwości z tym związane typu łuszczenie, swędzenie?


Cytat:
Napisane przez mayime Pokaż wiadomość
Myślę więc, że nie w tym leży problem. Myślę ostatnio, że może gdybym zaczęła myć regularnie włosy szamponem mimo, że tego nie potrzebują, to skóra wróciłaby do wydzielania nadmiernej ilości sebum i może przestała być taka sucha? Już sama nie wiem.
To najgorsze co możesz zrobić. Jeśli nawet udałoby Ci się zmusić skórę do większej produkcji sebum, to kosztem podrażnienia skóry i idących za tym komplikacji, łuszczenia się, odwodnienia, łupieżu.

Poza tym nie licz na to, że jak użyjesz czegoś raz, to będzie od razu lepiej. Pomyśl też, czy za tym nie stoją jakieś zaburzenia wewnętrzne. Włosy nie muszą wyglądać źle z powodu braku łoju, bo w końcu u nikogo ten łój nie jest rozprowadzany na całej długości włosa, no chyba że jesteś ścięta na zapałkę. Powodem może być to, że jakieś zaburzenia wewnętrzne sprawiają, że one już wyrastają takie. Nie piszesz nic o ich długości, jak długo to trwa, jak wyglądają przy samej głowie, a to wszystko ma znaczenie.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując