Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-04-07, 22:55   #4843
_Lovely_
Raczkowanie
 
Avatar _Lovely_
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Łódź i okolice :)
Wiadomości: 259
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez tulipanowapanienka Pokaż wiadomość
A ja chciałam jeszcze zapytać o jedną rzecz, a mianowicie o makijaż. Trzeba używać jakiś specjalnych kosmetyków, chodzi mi np. o podkład, korektor, czy też może malowanie się jest niewskazane?
Teoretycznie malowanie się nie jest wskazane. Buzia szybciej się goi jeśli nie ma na niej makijażu. Niestety trudno wytrzymać bez makijażu, szczególnie jak się "idzie do ludzi". Polecałabym Ci poszukać jakiś specjalnych kosmetyków do cery trądzikowej, ale takich bardziej aptecznych. One zazwyczaj mają lekką konsystencję, dodatkowe właściwości przeciwtrądzikowe oraz ochronę UV.

Cytat:
Napisane przez piwn00ka Pokaż wiadomość
jak myslicie moge uzyc masci z witamina a na zajady. męczę się z nimi juz 2 tyg ponad i raczej sie nie zagoją. ;/
Mam ten sam problem Kąciki ust nie chcą mi się zagoić. Używam Carmex, napewno łagodzi pęknięcia ale zagoić się do końca nie chce. Co do witaminy A to nie powinno jej się przyjmować wraz z izotretinoiną bo może wystąpić hiperwitaminoza. Jednak czy maść nałożona punktowo może jakoś zaszkodzić to nie wiem.

Cytat:
Napisane przez kiq_ Pokaż wiadomość
Co do maści to nie wiem, ale ja polecam... miód. W jednym kąciku zrobił mi się potworny zajad, który ciągle pękał, piekł i szczypał. Smaruję miodem kilka razy w ciągu dnia, poza domem pomadką z neutrogeny i ładnie się goi. Może nie bardzo szybko, ale jednak czuję znaczną różnicę.
Chyba wypróbuję tą metodę z miodem. Chociaż Tisane, w której teoretycznie jest miód, mi nie pomogła Ale może typowo naturalny składnik da radę?

Edytowane przez _Lovely_
Czas edycji: 2012-04-07 o 22:57
_Lovely_ jest offline Zgłoś do moderatora