Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Suche "placki" na skorze
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-11, 10:18   #14
martaikuba1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 31
Dot.: Suche "placki" na skorze

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
Ja mam takie suche łuszczące się placki okresowo - zwykle zimą. Zazwyczaj pojawiają się na wierzchu dłoni, rzadziej na wewnętrznej stronie ud, w pachwinach nóg. Zwykle po paru tygodniach same schodzą.
Jednak już od kilku miesięcy męcze się z tym paskudztwem na powiekach. Sa czerwone, chropowate pokryte białym łuszczącym się naskórkiem. Skóra w tym miejscu jest zgrubiała, jakby obrzęknięta, czasem swędzi a po nałożeniu kremu piecze.
Stosowałam rozmaite specyfiki: nawilżająco-natłuszczające (żele np. świetlikowy, oliwkę, maść witaminową) leki (clotrimazol, tribiotic, hydrokortyzon) ale praktycznie bez skutku. Dopiero chyba Allertec pomógł. Lekarz zasugerował, że to może być atopowe zapalenie skóry.
ja mam atopowe zapalenie skóry i to nie jest koniec świata - naprawdę. Kosmetyków aptecznych bez receptowych jest sporo. Mój dermatolog zwrócił mi uwagę na to jak ważna jest codzienna pielęgnacja. Polecił mi i używam od jakiegoś czasu emolium - emulsji do kąpieli i do ciała oraz kremu, który stosuję na małe powierzchnie ciała na właśnie takie czerwone, łuszczące się, placki. Trzymam kciuki za optymizm - dasz radę.
martaikuba1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując