Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-08-07, 22:07   #3559
agata_wwl
Raczkowanie
 
Avatar agata_wwl
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wołomin
Wiadomości: 363
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Zaczynając od początku - Twoja kosmetyczka przesadza, tragedii sobie nie zrobisz jak będzie postępować według rad z tego wątku. Może nie tyle przesadza, co chce zarobić

Nie dziwię się reakcji curry, bo pytasz o zestawy z allegro, których nie polecamy, o czym było wielokrotnie. Przejrzyj kilka-kilknaście stron w tył - były przepisy i linki.
A jak już będziesz wiedziała, że chcesz sama kręcić peelingi, tak jak większość z nas, dopytuj w razie wątpliwości, żeby sobie krzywdy nie zrobić.
Dziękuję za odpowiedzi

I mam jednoczesnie prośbę - otóż obmyśliłam (opierając się na postach w tym wątku) plan działania. Mogłabyś napisac czy wszystko z tym planem w porządku?

Więc tak:
1. Najpierw stworzę tonik migdałowy wg tego przepisu ->
http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2
chodzi o pierwszą wersję z hydromanilem

Używam go przez 2 tygodnie, codziennie wieczorem (oczyszczam twarz żelem a potem nakładam ten tonik)

Chciałam tylko zapytać czy do stworzenia toniku muszę używac koniecznie tych "narzędzi", które podane są na mazidłach? Chdzi mi o zlewkę i bagietkę. Może da się je czymś takim domowym zastąpić? I czy tonik należy przechowywać w jakimś szczególnym miejscu np. w lodówce?

2. Po 2 tygodniach próbuję stworzyć prawdziwy peeling migdałowy na podstawie przepisu, który podała marta_so:
10% - 0.5ml kwasu; 3,6ml wody
15% - 1ml kwasu; 4,5ml wody
20% - 1,25ml kwasu; 4,0ml wody - ten wybieram
25% - 1,25ml kwasu; 3,0ml wody
30% - 1,25ml kwasu; 2,25ml wody
35% - 1,25ml kwasu; 1,75ml wody
40% - 1,25ml kwasu; 1,5ml wody
45% - 1,25ml kwasu; 1,25ml wody
50% - 1,25ml kwasu; 1,0ml wody

Tylko też zastanawiam się w czym to wszystko rozrabiać?Muszą być jakieś specjalne miseczki, zlewki, bagietki tak jak w przypadku toniku?


Plan może być? Jak myślisz?

Aha, i jeszcze jedno - czemu peelingi, kwasy z Allegro są be?

Edytowane przez agata_wwl
Czas edycji: 2009-08-07 o 22:08
agata_wwl jest offline Zgłoś do moderatora