Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - marka clarins - prosze o opinie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-06-09, 10:51   #15
pixie7
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 2 760
Dot.: marka clarins - prosze o opinie

Cytat:
Napisane przez Chomiczka
Girls,
na poczatek mojej przygody z Clarinsem zaczynam wlasnie od Beauty Flash Balm. Mam pytanko,czy maseczke mozna uzywac czesciej niz te 2-3 razy w tyg,o ktorych pisze producent? wlasnie przeczytalam na wizazu recenzje Daxa eliksiru po nieprzespanej nocy (chyba ma podobne dzialanie do Beauty Flash Balm) i Daxa nalezy stosowac max.3razy w tyg.inaczej efekty nie beda takie spektakularne. czy podobnie bedzie z Beauty Flash Balm Clarinsa
aha, Pixie, czy zeby byly jeszcze lepsze efekty tej maseczki lepiej wykonac np peeling przed nalozeniem BFB? ja mam cere mieszana...
Chomiczko, Clarins, o ile mnie pamięć nie myli, bo powyrzucałam ulotki, pisze że tej ich maski można używać tak często, jak się chce. Ja miałam okres codziennego używania, ale wtedy wysuszyła mi trochę cerę czułam takie nieprzyjemne ściągnięcie w kilka godzin po nałożeniu, ale wtedy moja cera była zupełnie inna niż dziś, farmakologicznie i zabiegami zmieniona z mieszanej/tłustej w normalną/suchą, lekko odwodnioną nawet. Teraz odstawiłam piguły i cera wróciła do swojej mioszeno-tłustej normy, ale nie ryzykuję już z codzinnym używaniam, tzn. dwa, trzy dni z rzędu nie zaszkodzą, ale dwa tygodnie to już nie.

Peeling zawsze poprawi działanie każdej maski, byle nie za ostry, żeby Cię nie wyszczypała! Ja nakładałam czasem pod BFB Glyco-A, tak w odstępie 15-20 min. Glyco fantastycznie podkręca efekt każdej maseczki z grupy tych nawilżająco-odżywczych, ale sama nie wiem, czy polecać ten sposób, niektóre dziewczyny Glyco-A bardzo podrażnia... Przy cerze naczynkowej się nie nada.

Tak w ogóle to najchętniej używam BFB jako bazy pod makijaż. Na dzień rzadko, bo z blokerami raczej się gryzie (i boję się, że to by je osłabiło), ale na wieczór...To najlepszy sposób, żeby nawet po ciężkim dniu wyglądać promiennie. Sposób wymaga trochę prób i błędów, ale jak już nabierzesz wprawy, sama się zachwycisz efektem, wtedy właśnie widać cały geniusz tej maseczki. Dodam, że podkład na BFB musi przyjść raczej lekki, chętnie płynny (u mnie świetnie sprawdza się Air Wear, Face Sculptor HR, Yria, ta w butelce, Diorlight). Podkład bardzo transparentny, taki właściwie wyrównywacz koloru (np. Skinlights Revlon, Souffle de Teint Clarins, Transparence de Teint Lancome) sprawdzi się średnio, efekt nie będzie tak spektakularny, natomiast BFB + podkład super-trwały typu Double Wear EL = spektakularna porażka...

Edytowane przez pixie7
Czas edycji: 2005-06-09 o 10:53
pixie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując