Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-07-15, 14:43   #2534
Adora Belle
Raczkowanie
 
Avatar Adora Belle
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 169
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez chooomik Pokaż wiadomość
Racja choć wikipedia też ma mnóstwo błędów, bo wpisy może robić każdy i nie jest najbardziej wiarygodnym źródłem (dla mnie). Tu bardziej chodziło mi o powszechność używania tych nazw przy jednym rodzaju oleju, a nie naukowy kontekst...
Oczywiście, masz rację - redaktorzy wikipedii też pewnie na te strony patrzyli. Ja akurat z wiki często korzystam z racji pracy i rzadko mi się zdarza ją poprawiać, natomiast do stron coś sprzedających mam wielką nieufność.



Cytat:
Myślę, że ta informacja znaleziona przez Ciebie chyba najlepiej opisuje w czym problem i ze względu na brak ustalonej terminologii w przypadku tych różanych olejów - cięzko będzie dojśc co jest co i z czego tloczone. I chyba się nie dokopię z czego jest ten mój chilijski olej ehhh
Oj chyba tak - zwłaszcza jeśli to wieśniakom płaci się za zebrania dziko rosnących owoców. Pozostaje nam tylko kupować w tych miejscach, w których wytłoczony na zimno i nierafinowany olej zostaje poddany badaniom i opatrzony jest specyfikacją. Bo to w sumie nie ważne, czy jest z gruszki, czy z pietruszki, ale czy skład NNKT dopasowany jest do naszej cery. Ja niestety wiem, jaki profil olejowy jest mi potrzebny i wielu specyfików nie mam po co próbować. A szkoda.


Cytat:
Nic jeszcze nie użyłam - póki co wszystko obwąchalam i olej z pestek sliwki faktycznie pachnie cuuuuuuuudnie najpierw jak ciasto śliwkowe, potem jak świeża sliweczka a na końcu jak suszona - dziś testy
Jak ja Ci zazdroszczę - mojej cerze tylko krzywdę zrobi.
Ale mogę go kupić Mamie, to sobie choć powącham, albo chociaż ręce posmaruję
Adora Belle jest offline Zgłoś do moderatora