Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Usuwanie ósemek, szpary i inne problemy z zębami/ze szczęką - zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-27, 09:58   #3886
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: USUWANIE ÓSEMEK, SZPARY I INNE PROBLEMY Z ZĘBAMI/ ZE SZCZĘKĄ - zbiorczy!

Na pewno zęby będą się trochę "rozsuwać" następując na wolne miejsca. Dentysta ma rację mówiąc, żeby robić implant jak najszybciej, bo potem może się po prostu nie zmieścić.
Ja miałam usuwane 4 zęby (po jednym z każdej ćwiartki) po 18. r.ż. i jak dla mnie było to tylko korzystne - zęby się ładnie porozsuwały choć nie miałam wcześniej jakichś strasznych problemów ze zgryzem. Tylko dolne jedynki miałam trochę za blisko siebie i przez to pod kątem, po wyrywaniu siódemek trochę się naprostowały. Teraz, po mniej więcej 5-6 latach od usuwania ostatniej 7. nie mam nawet szczeliny szerszej w tym miejscu, ładnie mi pozostałe zęby naszły. Nawet dentysta już nie rozróżnia. Mam trochę większe szczeliny między pozostałymi zębami, ale dla mnie to jest też korzystne, bo miałam dość ciasno już w tej szczęce. A i dzięki temu ósemki ładnie się zmieściły. Więc podsumowując - nawet u dorosłego zęby będą "dążyły" do uzupełnienia szczeliny - jeśli więc chcesz w nią coś wkładać rób to jak najszybciej. To jak szybko Ci się szczeliny zejdą zależy od indywidualnych uwarunkowań. Ale nie czekałabym mimo wszystko zbyt długo...

Edytowane przez paula54
Czas edycji: 2016-12-27 o 10:01
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując