Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-09-29, 00:27   #602
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez summertime Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie. Pomimo nałogu wyciskaniania po kuracji kwasami staram się tego nie robić, ale czasami mam wrażenie ze nie mam wyboru. Po kuracji wkasami BHA czy mlekowym krostki stają się coraz bardziej widoczne - ok wiem to normalne, więc czekam i nic nie roszuam. Na tydzień po peelingu one jednak cały czas są, nie są w stanie same wyjść. Dlatego wtedy muszę wyduszam je w miarę delikatnie (nie paznokciami). Ale wiem, że ma to złe skutki bo zostają rozszerzone pory i grudka za chwilę wraca poza tym cera jest zniszczona przez to. Czy Wy też tak macie, ze kwasy tak jakby wyciagają syfy podskorne, ale nie są w stanie wyciagnac ich do konca?
Chyba miałam podobnie, przy salicylowym, może spróbuj sudocremu, on zawsze ładnie wszystko wyciągał ;p A jak nie tak, to ja zawsze robiłam w ten sposób, że wysuszałam całego pryszcza, razem z tym białym czubkiem, robił się ładny strupek i się fajnie goiło. nie wygląda to zbyt estetycznie, ale trochę korektora, i da się znieść.

A co do mojego pytania, to sama znalazłam odpowiedź Myślę, że warto by na początku wątku zamieścić informacje, iż skóra regeneruje się ok. 4 tygodnie, dlatego najlepsza jest taka przerwa między peelingami.
Pozdrówka
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując