Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2014-05-14, 08:21   #1600
Lui1234
Zadomowienie
 
Avatar Lui1234
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 119
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiamagda Pokaż wiadomość
Ja zamiawiam wlasnie z tego francuskiego sklepu, gdzie tak fajnie rozpisane o Olivemie jest. Cenowo ok, za przesylke do Niemiec place ok 5 euro a czasami nic (jak za duzo zamowie ). Zamawiam stamtad, bo sa tam moje ulubione oleje i ekstrakty, ktorych nigdzie indziej nie kupie, no i naturalne farby do wlosow typu henna, indygo i rozne takie. A z Polski do mnie cena przesylki niestety, wyzsza...
Wracajac do tematu. Na olivemie robilam moj nowy ulubiony krem PHA. I np. przy takim skladzie:

Olivem 1,5 g
macerat z kasztanow 3 g
skwalen 0,6 g
hydrolat rozany 8 g
hydrolat oczarowy 4 g
mocznik 0,9 g
glukonolakton 0,9 g
kwas laktobinowy 0,9 g
ekstrakt z modrzewiu syberyjskiego* 0,9 g
fucocert 0,9 g
ekstrakt z zielonej herbaty* 0,6 g
ekstrakt z prawoslazu* 0,6 g
zel hialuronowy 3 % na cytrynowym hydrolacie 3g
ekstrakt z szarotki alpejskiej* 0,6 g
ectoina 1,5 g
leucidal 1,2 g
niacynamid 0,9 g
4 krople zapachu fiolkowego

*ekstrakty w plynie
PH ok 4,5

wyszla mi taka nie gesta,musowa konsystencja, cos jakby mleczko do ciala, nieco bardziej puszyste. Hmm..takie lzejszy budyn...
I to jest moj pierwszy bialy krem , zawsze mam jakies pomaranczki albo zielonkawe, haha.
Na zdjeciu z babelkami powietrza, bo mi moment przed zdjeciem z rak wypadl i sie wstrzasnal

Wchlania sie expresowo, nie lepi , a w dodatku...matuje , aczkolwiek nie mam typowo tlustej skory, czasem sklonnosc do przetluszczania na czole i nosie.
Z kolei z maslem shea, albo czesciej z cupuacu robie na bergamulsie i wychodzi taki jakby zel.


Mam taka silikonowa szpatulke, a nawet trzy , tyle, ze biale, wlasnie z AZ (mam nadzieje, ze nikt mnie nie posadzi o reklame sklepu). I pasuja do malych zlewek spokojnie
czyli na olivem 1000 wychodzi taki bur=dyniowy krem jesli nie dasz
masła shea albo kakowego...

no wlasnie tak patrze na faze olejowa, masz tylko skwalan i olivem....?
tylko to??

---------- Dopisano o 09:21 ---------- Poprzedni post napisano o 09:14 ----------

Co do zelu do mycia buzi, to tez długo szukałam. Zamowiłam glyceryl cocoate. Dodaje do oleju np oliwy z oliwek w proporcjach o 10% wiecej glyceryl niz oleju. np 10 gl oleju to 1 g glycerylu.
Dobrze czysci , zmywam to wodą, i nie sciaga mi skóry, super!

Edytowane przez Lui1234
Czas edycji: 2014-05-14 o 08:23
Lui1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując