Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Problem z określeniem cery
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 19:43   #8
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Problem z określeniem cery

Cytat:
Napisane przez PauQa Pokaż wiadomość
Witam Panie
Moim problemem jest to, że nie potrafię określić swojego typu cery.
Po umyciu twarzy, skóra jest przesuszona, i strasznie się świeci!
Za to gdy użyję kremu (Nivea - matujący na dzień) moja skóra strasznie się przetłuszcza i jeszcze bardziej świeci.
Pomimo to, że się przetłuszcza, ciągle łuszczy mi się skóra na czole, nie pomagają peelingi, kremy, dosłownie nic.
Może któraś z was mogłaby mi coś poradzić?
Z góry dziękuje
Pozdrawiam.
Witaj,
uważam, że masz cerę mieszaną ze skłonnością do suchej, dlatego też nie powinnaś używać kremów matujących, ponieważ tak jak piszesz skóra bardziej się przetłuszcza. Źle dobrane kosmetyki zamiast pomagać działają odwrotnie. Nie powinnaś też stosować produktów zawierających alkohol, ponieważ on będzie powodował wysuszanie skóry, stąd też łuszczenie. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja, najważniejsze abyś ją dobrze nawilżyła. Na rynku są dostępne kosmetyki nawilżające do cery mieszanej, także myślę, że w tym kierunku powinnaś iść. Nie stosuj również żeli do mycia twarzy, gdyż one również wysuszają. Ja osobiście radziłabym Ci w tym przypadku płyn micelarny dla cery wrażliwej i mieszanej. Płyn ten będzie odpowiedni do codziennej pielęgnacji a także do demakijażu, jest produktem delikatnym, łagodzącym podrażnienia. Innym produktem, który wypróbowałam na sobie, miałam ten sam problem będzie mydło Aleppo, może o nim słyszałaś? Klik Osobiście wypróbowałam mydło z olejem laurowym 40% ale możesz wypróbować z mniejszą ilością. Mydło nie nadaje się do demakijażu oczu, będzie piec. Jednak jeśli chodzi o pielęgnację twarzy, sprawdza się świetnie. Nie wysusza, oczyszcza, normalizuje wydzielanie sebum. Na noc stosowałabym głęboko nawilżający krem do twarzy, rano np. tylko przemyć twarz płynem miceralnym. Zamiast kremu na noc możesz np. zastosować oleje naturalne, więcej znajdziesz tutaj . Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam. Pozdrawiam
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując