Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-04-08, 15:00   #247
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.II

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Proszę uprzejmie o analizę:

Vichy, Normaderm, Krem nawilżający zwalczający niedoskonałości skóry

Skład: (nowa wersja) aqua, alcohol denat, polyethylene, glycerin, phenyl trimethicone, nylon-66, trietanolamine, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, c13-14 isoparaffin, peg-4 dilaurate, peg-4 laurate, hammamelis virginiana, algae, zinc pca, glycolic acid, zinc sulfate, salicylic acid, arginine pca, iodopropynyl butylcarbamate, copper pca, hydrolyzed algin, tetrasodium edta, laureth-7, dextran, acetyl hexapeptide-1, acrylates /stearyl acrylate/ dimethicone acrylate copolymer, polyacrylamide, parfum

Średnio podoba mi się ten denat w składzie, ale niekótrym nie przeszkadza. To krem z kwasem BHA, czyli aplikujemy tylko wieczorem i nie codziennie, zeby nei było podraznien.

No fakt, jest tutaj polyakrylamid - własnie dojrzałam. Na sczescie na samym koncu skłądu, ale lepiej zeby go w ogóle nie było

Cytat:
Napisane przez 19agusia91 Pokaż wiadomość
Gliss kur, szampon, olejki pielęgnacyjne :Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Disodium Cocoamphodiacetate, PEG-40 Hydrogenated Castrol Oil, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Laureth-2, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone, Citric Acid, Sodium Benzoate, Propylene Glycol, Polyquaternium-10, PEG-55 Propylene Glycol Oleate, Parfum, Salicylic Acid, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Pantolactone, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Argania Spinosa, Limonene, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Butyrospermum Parkii, CI 47005, CI 15985


Czy ten szampon może zaszkodzić włosom?Dużo silikonów? chciałam używać go do mycia tylko końcówek. aktualnie używam szamponu barwy-czarna rzepa, ale wysusza trochę końcówki... proszę o analizę i może jakąś radę
Ten szampon wg mnie tez bedzie wysuszał Olejki pielęgnacyjne nic tu nie zdizłaja przy takich detergentach...

Cytat:
Napisane przez Ahtaga Pokaż wiadomość
Kolastyna, Rajska Oliwka, krem na noc, odżywczy, cera sucha i normalna.
Chciałabym się dowiedzieć czy ten krem będzie spełniał swoje zadanie jako zapobiegacz przedwczesnych zmarszczek i dobrze nawilżał skórę.

aqua, ethylhexyl stearate, paraffinum perliquidum, cetearyl alcohol, glycerin, ceteareth-20, olea europea fruit oil, butyrospermum parkii, tocopheryl acetate, dimethicone, retinyl palmitate, carbomer, triethanolamine, butylene glycol, olea europaea fruit exract, parfum, dmdm hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, benzyl salicylate, coumarin, hydroxyisohexyl 3-cyclohexene carboxaldehyde, citronellol, butylphenyl methylpropional, limonene, linalool
Tak, powinien dobrze nawilżac skórę. Dodatkowo zawiera wit. A + E - tak jak napisałaś, prewencyjnie od pierwszych zmarszczek.

nie podoba mi się jedynie konserwant (zaznaczony na czerwono).

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
KALLOS maseczka do włosów Hair Project z olejkiem z orzecha kokosowego
Skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, cocos nucifera extract, propylene glycol, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfym (fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, Ci 73015, CI 28440?
Wygląda na dobrą, nawilżająca maskę

KALLOS maseczka do włosów Hair Project z ziaren przenicy
Skład:
Aqua, Cetearyl alcohol, myristyl alcohol, cetrimonium chloride, lauridimonium hydoxypropyl hydrolyzed wheat protein, hydrolyzed wheat protein, sodium cocoyl glutamate, magnesium nitrate, magnesium chloride, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, parfym (fragrance), CI 19140, CI 14720, CI 16255, Ci 73015, CI 28440

Czy te maseczki nadają się do suchych włosów, czy warto je stosować?[/quote]

Ta już taka sobie, przeciętna - ta z kokosem powinna być lepsza do suchych włosów.

Cytat:
Napisane przez Ichiume Pokaż wiadomość
KUpiłam ten produkt poniewaz bardzo duzo slyszalam o nim dobrego. Wczesniej uzywalam Physiogelu ale nie dokonca mi odpowiadal..jego sklad byl jednak rewelacyjny. Gdy w moich rekach znalazl sie Cetaphil tak z ciekawosci rzucilam okiem na sklad i zamarlam. Czy to dobry sklad?czy nie zrobi mojej buzi krzywdy...niby taki delikatny prosze o rade pod tym kontem chyba nie byl analizowany.

Skład; Aqua, cetyl alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, propylparaben, , sodium lauryl sulfate, stearyl alcohol

Rozumiem że to żel do mycia. Skłąd jest bardzo porsty, wiele osób sobie go chwali. Niestety, jest SLS, choć jest nadzieja ze bedzie zneutralizowany przez emolienty.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora