Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kościół, homofobia,seksizm.Co sądzisz?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-14, 16:23   #11
yoona
Zakorzenienie
 
Avatar yoona
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 9 032
Dot.: Kościół, homofobia,seksizm.Co sądzisz?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Po pierwsze, dla katolikow wykladnia jest Biblia, a katechizm jest tylko czy az jednym z katolickich dokumentow teologicznych.
nie do końca. owszem Bilbia, ale w interpretacji kościoła katolickiego. czyli: nie możesz wziąć sobie Biblii i zinterpretowac jej jak chcesz. obowiązuje interpretacja Kościoła czyli KKK.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Co do tekstu cytowanego, to wg mnie troche szukanie dziury w calym - wyraznie jest opisane jak nalezy traktowac takie osoby - a raczej ze nie nalezy podchodzic do nich inaczej niz do innych bliznich. "Niesluszana dyskryminacja" to po prostu okreslenie - jest dyskryminacja, jaka jest? Niesluszna; a nie wskazanie, ze jest w domysle sluszna dyskryminacja.

właśnie że to nie jest po prostu określenie, na moje oko KAŻDE słowo w KKK jest użyte celowo. zresztą w dokumentach Ojców Kościoła ( nie podam Ci dokładnie źródła, bo niepamiętam) jest dokładnie opisane, co jest słuszną dyskryminacją. A słuszna dyskryminacja to wg tych zapisów m.in. to że homoseksualista nie może być księdzem, nauczycielem, nie może wstepowac do wojska itp.

Pisząc o teokracji miałam na mysli nie władzę dosłowną, no bo oczywiście jest u nas demokracja, prezydent i tak dalej. Chodziło mi raczej o duży wpływ jaki kościół ma na życie polityczne, poglądy jak i życie przeciętnego Kowalskiego.
__________________
Adoptuj Uszate Serduszko!
Klik!

Blogowy świat





Edytowane przez yoona
Czas edycji: 2008-11-14 o 16:28
yoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując