Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach - część I
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-21, 10:15   #4252
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Minerałoholiczki - wątek plotkowy nie tylko o minerałach

To ja też zabiorę głos w tej sprawie. Brałam udział w trzech zamówieniach zbiorowych mineralnych, więc nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale zaglądam niekiedy tam, podczytuję.

Wydaje mi się, że osobny wątek na każdą firmę nie byłby złym pomysłem, byłoby bardziej przejrzyście, a swojego udziału w którymś zamówieniu nie trzeba byłoby szukać po rozpiętości kilku stron.
Z drugiej strony jeżeli jedna Organizatorka robi w tym samym czasie kilka zamówień - i ma tych Dziewcząt sporo, to czy ułatwieniem byłoby dla niej rozbijać jej pracę na kilka wątków? Tego nie wiem, bo nigdy nie organizowałam zbiorowego zamówienia.

Mam tutaj na myśli np. Pastereczkę, która widzę, ostatnio bierze na siebie bardzo dużo roboty, bo ogarnięcie tego wszystkiego na pewno nie jest łatwe. Tym bardziej, że jak widać co chwilę ktoś zmienia zdanie, bądź coś dorzuca do swojej listy.

Fajnie byłoby gdyby było kilka uprzywilejowanych Dziewcząt - stałych, które mają chęć robić zamówienia - wiedziałybyśmy jakie mają zasady, jak długo dochodzą do nich paczki, czy złapał je kiedyś VAT na paczkę itd - te pytania też często się pojawiają, a przy każdej nowej osobie będą powtarzać się ponownie, znowu z drugiej stony dlaczego zabraniać robić zbiorowego zamówienia jakiejś nowej osobie? (znanej na forum)

Wydaje mi się, że Dziewczyny - Organizatorki kwestie powyższe powinny przeanalizować i stwierdzić jak będzie im wygodniej.

Regulamin choćby w wersji mini powinien być. Wtedy jest szansa że część osób go przeczyta, i pytania nie będą się poprzez całość tekstu powtarzać.

Jestem za tym, aby też najlepiej pod pierwszy wątek podpiąć informację - cenową, jak należy co liczyć (wiem, że ceny się zmieniają, ale nie dzieje się to codziennie, poza tym zawsze można post edytować)
Tak każda z Dziewcząt mogłaby sobie sama policzyć ile wisi danej Organizatorce i ile przelać ma jej pieniędzy.
Ewentulanie przy każdym nowym zamówieniu - Organizatorka pisałaby jakąś dużą czcionką (większą niż pozostałe aby rzucało się to w oczy) pierwszy post mówiący o chęci zrobienia zamówienia i o wyborze koloru, jej mini regulamin i dokładny koszt - co i jak przeliczać, jaki koszt przesyłki itd - można zrobić do tego wzór wtedy każdy "pierwszy post nowego zamówienia" wyglądałby tak samo, byłby jasny i przejrzysty.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2009-05-21 o 10:18
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora