Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mikrodermabrazja,potem koszmar
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-12-23, 12:24   #7
agakola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 15
Dot.: Mikrodermabrazja,potem koszmar

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Agakola, ech, po pierwsze zmień lekarza!! Na Biochemii KOsmetycznej czytałyśmy już wiele takich historii, kiedy to kosmetyczce albo i lekarzowie się coś "nie udało", o skórze popalonej kwasami podczas TCA

Jedyne co ci moge teraz poradzić to apteczny krem o możliwie najprostrzym skłądzie, aby dodatkowo nie podrazniał skóry. wybór jest naprawde spory:

- hydranorme la roche posay
- cicalfate - krem gojący od avene
- cicaplast - krem gojący od LRP
- nanobase
- lipobase
- xerial 5 od svr [z mocznikiem]
- exomega - a-derma
- epitheliale - durcay (chyba)
i jeszcze kilka innych

Czy lekarz powiedział ci o codziennej konieczności stosowania wysokich i fotostabilnych filtrów?? Niezaleznie od pory roku i pogody??
Te brazowe plamy mogą pozostawic po sobie przebarwienia jesli nie beda zapezpieczone przed UVA....
L_V prosze o odpowiedź co to znaczy filtry fotostabilne?? Czy to są po prostu kremy z filtrem chroniące przed opalaniem czy jeszcze coś innego? Używalam w lecie i teraz też juz bedę kremu a w zasadzie lotionu z firmy Avene faktor 50+.Chyba chronił wystarczajaco przed opakaniem i z konsystencji jestem zadowolona.Wyrzuciłam jednak kartonik z polskim tlumaczeniem a na tubce pisze tylko po francusku.Nie ma żadnej wzmianki o ochronie przed UVB i UVA.Prosze o radę jeśli wiesz czy to powinno wystarczyć.
Właśnie kupiłam kremik cicalfate z aven,powiniem być dobry bo jak wyczytalam jest antybakteryjny wiec powinien pomóc jeszcze na krostki ktore też czasem mi sie pojawiają i dlugo goją.Chyba przerzucę sie na kosmetyki wyłącznie z apteki i dobrych firm.
Bardzo prosze na odpowiedź dot. tych filtrów fotostabilnych.Dziekuję bardzo.
agakola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując