Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Złamane/przełamane/uchynięte/schynięte/gibnięte dziecko.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-05-29, 12:00   #15
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Złamane/przełamane/uchynięte/schynięte/gibnięte dziecko.

Cytat:
Napisane przez ewcia123 Pokaż wiadomość
A mi to wygląda na kolkę, to polepszenie przy pozycji pionowej...a szczególnie jak napisałaś o podkulaniu kolanek. Wtedy uciskasz brzuszek i gazy łatwiej uchodzą
Moich kolan. Bujam go pionowo przez zginanie moich kolan. Przytulam dziecko i leciutko zginam kolana.

Kolkę przerabiałam straszną wycie po 5 godzin dopóki nie odkryliśmy jeżdżenia autem po autostradzie - nic nie pomagało, (masowanie brzuszka, ciepłe okłady, suszarka, odkurzacz, kąpiel, bujanie na rękach). Jeśli ten płacz to jest kolka to jakaś zmutowana, bo dziecko zachowuje się inaczej. Tamtych kolek nie mamy od kilku tygodni.

Dodatkowo pozwalam dziecku często spać na brzuszku wtedy nie rozbudzając się całkiem puszcza bąki i po tej czynności dalej zasypia. Jak jest zagazowane, to masuję plecki i bąki idą. Płacze wtedy, ale nie tak.

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez elsi Pokaż wiadomość
To może być kolka, zaparcie, zgaga...Słusznie, że idziesz do lekarza, bo my tu on-line możemy sobie gdybać, tym bardziej, że nie jesteśmy fachowcami.
Ze swojego doświadczenia - a jest ono niestety bogate w tym temacie - na sprawy okołobrzuszkowe polecam masaż brzuszka:
http://www.edziecko.pl/pierwszy_rok/...9,2449645.html
U nas pomagał doskonale przez wiele miesięcy, a Córa go uwielbiała (zwłaszcza pkt 3 ). Skonsultowany oczywiście z pediatrą i rehabilitantką. Wiem, że stosowały go też Koleżanki z wątku na którym się udzielam i też bardzo pozytywnie działał. Odpowietrzający, relaksujący, ćwiczy mięśnie brzuszka. No i jest wielką frajdą dla obu stron Ja stosowałam po każdym przewijaniu.
Życzę powodzenia i zdrowia dla Odrobinki
Dziękuję. Jeśli za którymś razem przy przewijaniu dziecko będzie spokojne to zastosuję te masaże.
To będzie 3ci z kolei lekarz i jak nic nie pomoże, to pewnie skończy się szpitalem.
__________________


Edytowane przez eklerka
Czas edycji: 2009-05-29 o 11:55
eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując