Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-25, 13:54   #756
neeta_
Przyczajenie
 
Avatar neeta_
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 23
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Dzień dobry Paniom. Męczę się z tymi opisami typów- 4, 12, sama zdiagnozowałam się kiedyś jako jesień choć z oporami, kolorystka "na szybko" oceniła mnie na lato a stylistka od ciuchów ostatnio stwierdziła, że jestem wiosną. Dobrze, że pojawił się podział na 12 typów, tu trochę więcej jest takich dziwolągów jak ja, ale nadal nie mam pojęcia. Stawiam na jakiś soft - ale czy to lato, czy jesień? Tu już zgłupiałam, największy problem mam z oceną ciepło-zimno. Jeśli komuś zechce się przeczytać mój rozbudowany opis i przejrzeć zdjęcia a potem jeszcze wysunąć wnioski, będę bardzo wdzięczna!

1. Jak się opalasz?
Obecnie słabo, zwłaszcza na twarzy; wydaje mi się, że na jasno (złoto-) brązowo. Najpierw skóra jest czerwona.

2. Kolor oczu
W ogólnym odbiorze zielone, szaro-zielone; przy bliższym przyjrzeniu się wokół źrenic widać pomarańczowo-brązowe promieniste plamki i kilka ciemniejszych, brązowych kropek w różnych miejscach tęczówki (robota dla irydologa); w dzieciństwie bardziej szaro-niebieskie. Obwódka wokół tęczówek dość gruba, ciemnoszara. Oprawa oczu jasnobrązowo-szara, mysia. Bez pomalowania prawie nie widać rzęs, choć są długie. Białka oczu wręcz błękitnawe, jak patrzę w lustro to rzuca mi się to… w oczy.


3. Piegi
Kiedyś raczej nie miałam, a od kilku lat (odkąd słabiej opalam się na twarzy) wiosną pojawia się ich dość dużo pod oczami, na nosie, na kościach policzkowych i pojedyncze na reszcie twarzy. Nie potrafię określić ich koloru, ale chyba są lekko rudawe. Ktoś mi powiedział, że są szarawe. Określiłabym je jeszcze inaczej, ale nie wypada.

4. Cera
Na twarzy jasna, naczynkowa, niejednolita w odcieniu (różowe policzki i nos, wokół nosa i ust skóra bardziej żółta?). Rumienię się łatwo, na różowo. Od kilku lat mam cerę bardzo bladą, z niewielkimi fioletowymi sińcami pod oczami (anemia). Skóra ciała jasna, ale troszkę się opala, zwłaszcza na ramionach i karku. Gdzieniegdzie rudo-brązowe, jaśniejsze i ciemniejsze znamiona. Na nogach skóra bardzo naczynkowa.

5. Naturalny kolor włosów
Kwestia dyskusyjna. Średni brąz w stronę ciemnego, wydaje mi się, że jednocześnie chłodny i ciepły – w świetle salonu fryzjerskiego wyglądają całościowo na szaro-zielone, ale mają złote refleksy. Obecnie rozjaśnione preparatem, który rzekomo sam nie koloruje a pod wpływem temperatury tylko przyspiesza naturalny proces rozjaśniania włosów (zawsze po lecie miałam z natury lekkie pasemka) – po kilku takich sesjach pasemka są w ciepłym odcieniu (chyba aż za bardzo…). Do 3.-4. roku życia miałam włosy niemal białe. Od kilku lat pojawiają się siwe i są one srebrne.

6. Kolor ust
Jasnoróżowe, raczej chłodne.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?
Lubię brązy, fiolety, zielenie, granaty, blade róże. Żółty, pomarańczowy, czerwony, bardzo błękitne błękity – nie przepadam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Czysta biel i czerń nie pasują mi. Z dwojga złego wybieram czerń, ale i tak wyglądam dość trupio. Wolę biel złamaną, kremowy, i melanżowy ciemny szary. Brązy również lubię, ale ostatnio wybieram szary.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Zdecydowanie nie, kolory jaskrawe i czyste przytłaczają mnie, a na takie „kredkowe” czerwienie, zielenie, błękity (jak u Miró) nawet nie przepadam patrzeć. Ciemny zielony, świerkowo-butelkowy chyba dobrze współgra z moją kolorystyką.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Tak uważam, w takich czuję się najlepiej i wyglądam chyba też najlepiej – instynktownie sięgałam od dawna po khaki, przydymioną kawę z mlekiem, jasne szarawe fiolety. Ostatnio jednak usłyszałam, że te kolory powinny być – owszem - zgaszone, złamane, ale nie za jasne i nie rozmyte do granic, bo wtedy mnie całej nie widać (np. khaki właśnie).


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
I to jest największy problem. Nie potrafię jednoznacznie ocenić temperatury swojej kolorystyki i tego, co dobrze może na mnie wyglądać. Myślę, że nic skrajnego – ani bardzo zimne, ani bardzo ciepłe, prawdopodobnie coś na granicy. Biżuteria chyba srebrna, zwłaszcza zmatowiona.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Wzorów prawie nie toleruję, nie lubię też żadnych nadruków i napisów na bluzkach. Raczej mnie przytłaczają i zasłaniają. Jeśli deseń to albo duży, ale subtelny kwiatowy albo wzorek turecki (paisley), w harmonijnych kolorach. Ale najlepiej w dolnej części stroju.


UWAGA: Tylko na 2 zdjęciach jestem całkiem bez makijażu, jest to zaznaczone w nazwie. Na innych zdjęciach mam co najmniej tusz do rzęs lub też cały makijaż.

Dziękuję za przebrnięcie i czekam na sugestie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oczy.jpg (57,6 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg teczowka.jpg (16,0 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko w dziecinstwie.jpg (5,8 KB, 8 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko i wlosy.jpg (30,7 KB, 17 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko i wlosy2.jpg (49,0 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz bez makijazu.jpg (18,1 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w sloncu.jpg (92,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg twarz bez makijazu2.jpg (33,3 KB, 20 załadowań)

Edytowane przez neeta_
Czas edycji: 2013-10-25 o 14:13
neeta_ jest offline Zgłoś do moderatora