Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Forma zaproszenia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-09-16, 12:04   #21
Chatka
Wtajemniczenie
 
Avatar Chatka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 444
Dot.: Forma zaproszenia

Przede wszystkim bulwersowanie się o cokolwiek napisane w zaproszeniach jest strasznie dla mnie zabawne. To tak, jakby się bulwersować, że ktoś chce zrobić np. imprezę urodzinową tematyczną i prosi, żeby goście przyszli ubrani tematycznie. Gospodarz każdej imprezy ma prawo zorganizować ją po swojemu i jeśli chcesz w niej uczestniczyć, powinieneś się dostosować. Jeśli Ci nie odpowiada, to po prostu nie idziesz, a jeśli w jakikolwiek sposób dane wymaganie godzi w Twoje poczucie smaku, gustu czy czegokolwiek, albo nie możesz sobie pozwolić na spełnienie tego, co gospodarz sobie zażyczył, a jednak chcesz w danej imprezie uczestniczyć, to zawsze istnieje jeszcze organ mowy, którym można się sprawnie posłużyć i dogadać się z gospodarzami w konkretnym swoim przypadku.

Wiadomo, że każdy chce coś przynieść, każdy chce coś dać. I moim zdaniem lepiej jest gości nakierować, co to ma być, szczególnie, jeśli mamy jakiś pomysł. Oczywiście zaznaczając przy tym, że to coś, co może kupić, ale nie musi. Dla mnie moi goście w ogóle mogą mi nic nie przynosić, byle byli ze mną w tym dniu i cieszyli się razem ze mną
Sami planujemy dać znać, że zamiast kwiatów chcemy kupony lotka, z powodów czysto technicznych i logistycznych - 200 osób, to przynajmniej 100 bukietów, jak ktoś już wspomniał, w małym mieszkaniu taka mieszkanka to koszmar zapachowy. Tak czy siak parę osób zawsze ten bukiecik da, ale 5 to nie 100 i jeszcze można to przeżyć Do domu z miejsca wesela mamy ponad 200 km, to chyba też mówi samo za siebie A kupony zmieszczą się w jednej kopercie

Autorko wątku
, a jeśli Ty jesteś uczulona na kwiaty, to powinnaś to wszem i wobec rozgłaszać, wszelkimi możliwymi drogami! Bo wylądowanie w dniu własnego ślubu w szpitalu i to z tak głupiego powodu, to chyba ostatnie, czego może sobie PMka życzyć. Więc pisz, mów, nawet krzycz jak będzie trzeba, że jesteś uczulona i kwiatów mieć nie możesz!
O pieniądze myślę, że nie ma co prosić, bo tak naprawdę większość sprezentuje pieniądze, bo ludziom się nie chce wymyślać i kupować prezentów. A ci, którzy się jednak zdecydują na prezent, na pewno nie dadzą nic nieprzemyślanego - bo jeśli ktoś już się decyduje na wymyślanie prezentu ślubnego w dzisiejszych czasach, to znaczy, że ma fantazję i pomysł - i raczej wątpię, żeby tego pomysłu nie skonsultował z Młodymi lub ich Rodzicami.
__________________

"Starych szanuj, młodych ucz, mądrych słuchaj, a głupich znoś cierpliwie."


Edytowane przez Chatka
Czas edycji: 2010-09-16 o 12:09
Chatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując