Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-30, 11:38   #3194
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY!

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
nie wiem jak dlugo stosowalam epi bo w miedzyczasie smarowalam sie tez locacidem(chyba jego podloze mi nie odpowiadalo). a teraz z pol roku jade na epiduo. mnie sie podoba wizja jego dlugiego stosowania(w koncu to porzadny krem na zmarchy)). a filtrow i tak trzeba uzywac. szkoda,ze nie ma kursow pt."pokochaj filtry"
Właśnie raczej nie, epiduo ma nadtlenek benzoilu, a ten, jako utleniacz, niestety przyspiesza starzenie skóry.
Basia Kwiatkowska pisała:
"Z drugiej strony specyficzny mechanizm działania nadtlenku benzoilu polegający na uwalnianiu cząsteczek tlenu, przyczynia się do nadprodukcji wolnych rodników - reaktywnych cząsteczek, których niekorzystne i niszczące skórę efekty działania kumulują się i po czasie przyczyniają się do przyspieszenia procesów starzenia się skóry (tzw. fotostarzenia się skóry). Długotrwałe i częste aplikacje nadtlenku benzoilu powodują takie same niekorzystne zmiany w skórze jak nadmierna ekspozycja na promieniowanie UVB [ abstrakt (ang)].
Nadtlenek benzoilu wpływa także na obniżenie ilości witaminy E w komórkach skóry [ abstrakt (ang)]
"
Za czesc antyzmarchową to retinoid- adapalen odpowiada, wiec na Differin lepiej sie z czasem przerzucić w tych celach
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-05-30 o 11:41
hey jest offline Zgłoś do moderatora