Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-11, 23:35   #366
201705042038
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 868
Dot.: Wrastający paznokieć - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Mistles Pokaż wiadomość
Witam,
Ja z wrastającymi paznokciami niestety mam problem co jakiś czas. Cóż, taka natura. Za to pomogło mi na dość długo i skutecznie założenie specjalistycznej METALOWEJ klamry. Jeśli stan paznokcia jest na prawdę ciężki i pojawił się stan zapalny, to chyba jest to jedna z lepszych metod. Plastikowa klamra przy ciężkich przypadkach jest zbyt słaba. Klamra metalowa jest zakładana przez kosmetyczkę ze specjalnym certyfikatem. Ja zakładałam we Wrocławiu coś takiego. Zaczepia się dwa metalowe druciki z obu stron paznokcie, skręca się je ze sobą i odcina to co zostało. Na to jest nakładany taki jakby "guziczek" żeby druciki nie zaczepiały o obuwie i skarpetkę.
Przyznam, że zabieg nie był szczególnie delikatny, ale mój stan był bardzo nieciekawy. Ledwo chodziłam. Od tamtej pory sama sobie tamponuje paznokcie po bokach przy pomocy watek i takiej jakby dentystycznej szpatułki. Sprawdza się super, bo oddziela skórę od wbijającego się paznokcia. Ważne też żeby jeść wapno...najlepiej takie z muszelek czy coś takiego. W aptekach można dostać. Paznokieć nie może być zbyt kruchy aby się nie łamał pod klamrą. Życzę skutecznego leczenia
Nie mogę się wypowiedzieć w sprawie klamry metalowej, ale też poszłam do dobrej kosmetyczki właśnie z myślą o jej założeniu. Ale pani uczciwie mi powiedziała, ze u mnie nie ma takiej potrzeby i wystarczy właśnie to tamponowanie. Kto by pomyślał, że taka banalna rzecz jest w stanie tak pomóc! Kosmetycza dokładnie mi pokazała jak to robić bez problemu radzę sobie teraz sama.

Cytat:
Napisane przez SeeTheSun Pokaż wiadomość
dziewczyny nie róbcie nic na swoją rękę, idzie do wyspecjalizowanych gabinetów kosmetycznych
Popieram w 100%
201705042038 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując